Dalyan Köftenin Yanına Ne Yapılır

dalyan-kc3b6fte-2382918
Köftenin her çeşidi lezzetli ve faydalıdır. Fakat dalyan köfte gerek sunumu gerek yanında yenen yiyecekler sayesinde çok daha lezzetlidir. Yapımı zahmetli olsa da emin olun yerken zahmete değeceğini anlayacaksınız. Rulo köfte olarak da anılan dalyan köfte sizlere harika bir akşam yemeği yaşatacaktır. Dalyan köfte yaparken yanına bazı yemekleri de yapabilirsiniz. Bu yemeklerden bazılarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Eşsiz lezzetiyle dalyan köfte mutfaklarımızda sık sık yer vermemiz gereken bir yemektir.

Makarna

Sade, peynirli, salçalı, yoğurtlu veya soslu yapabileceğiniz makarna hem doyurucu hem tamamlayıcı bir lezzet olmuştur. Dalyan köftenin yanında da tamamlayıcı bir yemek olarak tercih edebilirsiniz.

Salata

Birbirinden farklı malzemeleri ince ince kesip bir araya getirerek elde ettiğimiz lezzet olan salatayı dalyan köftenin yanında da afiyetle yiyebilirsiniz.

Rus Salatası

Bezelye, havuç, patates kullanılarak yapabileceğiniz harika bir mezedir Rus salatası. Malzeme bakımından çok zengin olduğu gibi lezzet bakımından da üst düzey bir yiyecektir. Dalyan köfte ile beraber yenildiğinde daha güzel bir akşam yemeği sağlar.

Ayran

Ayran yemeklerimizin gözde içeceklerindendir. Hemen hemen her yemeğin yanında ayrana kimse hayır demez, bu yemeklerden biri de dalyan köftedir. Dalyan köftenin yanında ayran olmazsa olmazdır.

Turşu

Turşu, sofralarımızda sıkça görebileceğimiz bir lezzettir. Her yemek çeşidinin yanında tüketebileceğiniz turşu, dalyan köftenin yanında da güzel bir lezzet olacaktır.

See also  Fesleğenli Enfes Makarna Tarifi