Hasanpaşa Köftesinin Yanında Ne Gider

hasanpac59fa-kc3b6ftesi-farklitarif-com-5566505
Yemeyenin çok şey kaçırdığı, yiyenin ise bir daha vazgeçemediği bir yemektir hasanpaşa köftesi. Yediden yetmişe herkesin severek yediği bu yemek hem gözlerinize hem de damaklarınıza lezzet şöleni yaşatacaktır. Hasanpaşa köftesinin yanında tercih edeceğiniz birkaç yemekle yemeklerinizi kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Makarna

Peynirli, soslu, yoğurtlu, salçalı veya sade… Türlü türlü çeşidi ile yapımı gayet kolay olan makarna hasanpaşa köftesi ile yendiğinde hem doyurucu hem de lezzetli bir hal alacaktır.

Pilav

Hemen hemen her yemeğin yanına yakışan pilav hasanpaşa köftesinin yanında olmazsa olmazlardandır. İsterseniz sebzeli, isterseniz şehriyeli, isterseniz de nohutlu yapabileceğiniz pilav hasanpaşa köftenin yanında harika bir uyum sağlayacaktır.

Çorba

Bir öğüne başlamak için muhteşem bir seçim olan çorbayı da Hasanpaşa köfteden önce afiyetle tüketebilirsiniz. Mercimek, yayla, tarhana veya ezogelin çorbasını tercih edebilirsiniz.

Salata

Bol yeşillikle süsleyeceğiniz zeytinyağlı ve bol soğanlı bir salata da Hasanpaşa köftenin yanında harika bir uyum sağlayacaktır. Çeşit çeşit malzemelerle zenginleştirebileceğiniz salatayı sofralarınızdan eksik etmeyin.

Zeytinyağlı Barbunya Pilaki

Muhteşem bir tamamlayıcı meze olan zeytinyağlı barbunya pilaki de Hasanpaşa köftenin yanında kullanabileceğiniz bir yemektir. Aşırı lezzetli olan zeytinyağlı barbunya pilakiyi Hasanpaşa köfte ile servis edip afiyetle yiyebilirsiniz.

Cacık ya da Ayran

Hasanpaşa köftenin yanında cacık veya ayranı da tercih edebilirsiniz. Bol sarımsaklı ve dereotuyla süslenen bir cacık harika bir akşam yemeği lezzeti sunacaktır.

See also  Kuru fasulye pilakisi nasıl yapılır