İskenderin Yanına Ne Gider?

iskenderin-yayc4b1na-ne-yenir-farklitarif-com-5726750
İskenderin yanına aslında çok fazla şey yenmesi tavsiye edilmez. Bunun için sadece İskender ve de tatlı tavsiye edilir. İskender öncesinde çorba da içilebilir. Evde İskender yapmak mümkün müdür sorusu akla gelmektedir. Evde İskender yapmak elbette mümkündür çünkü günümüzde her pişirme yönteminin ev tipi olanı bulunmaktadır. Fakat b aparatlardan almadan dahi evde İskender yapabilen kişiler de vardır.

Fırında çevire çevire ve pişen yerlerin keskin bıçak ile kesilmesi ve de sıcak bir tencerede tutulması şeklinde evde de rahatlıkla İskender yapılabilmektedir. iskender evde yapılacaksa yoğurt önemlidir. Sulanmayan bir yoğurt tercih edilmelidir.

Manda Yoğurdu

İskender yanında ikram edilmesi gerekli önemli bir lezzettir. Zaten iskenderin İskender olabilmesi için yoğurtla sunulması da şarttır ama bu yoğurt özellikle manda yoğurdu olursa, lezzet daha da güçlü olmaktadır.

Şıra

İskender yanında şıra içilmelidir. Şıra üzümden yapılan doğal bir içecektir. Evde yapılan şıra daha da makbuldür ama marketten de şıra alınabilmektedir.

Domates Çorbası

Her zaman bu çorba güzeldir her zaman her lezzete en çok yakışan çorbadır.

Sebze Çorbası

Et olan bir masada sebze çorbası içmek sağlıklı olur. İskender ile zeytinyağlı yenmeyeceğinden, bu ihtiyaç çorba aile karşılanmış olabilir. Menüde eğreti durmayan lezzetli bir çorbadır.

Kestane Çorbası

Değişik bir deneyim için bu çorba kesinlikle çok iyi. Menüye de yakışan bu çorba için krema mutlaka şart.

Naneli Zencefil Çorbası

Kış ayları için iyi hissettirecek bir çorba varsa bu da Naneli Zencefil Çorbasıdır. Bu çorba bağışıklığı desteklemesiyle ünlüdür. İçine bol soğan da koyulması önerilir.

Katmer

Katmer içinde kaymak konulursa istenen kıvama ulaşmak mümkün olabilmektedir. Katmer üzerinde kaymakla ve de fıstıkla servis edilebilir. Evde katmer yapmak aslında künefeden daha pratik olmaktadır. Katmer için hazır yufka kullanılabilir. Bunun için yufkanın çok ince olmasına özen gösterilmesi gereklidir.

See also  Lezzetli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi