Tavuk Köftesinin Yanına Ne Gider

tavuk-kc3b6ftesi-farklitarif-com-5602874
Özellikle ev hanımlarımızın yaptığı çeşit çeşit yemekler, farklı farklı lezzetler vardır. Bunlardan birisi de tavuk köftesidir. Tavuk köftesi normal köftenin aksine, tavuk budundan veya tavuk göğsünden yapılmaktadır. Gerçekten çok lezzetli olan tavuk köftesinin yanında tercih edebileceğiniz bazı tamamlayıcı yemekler vardır. Bu yemekler aşağıdaki gibidir.

Pilav

Pilav, mutfaklarımızın vazgeçilmezi, hemen hemen her yemeğin yanında uyum sağlayabilen bir yemektir. Her tavuk yemeğinin yanında iyi giden pilav, tavuk köftesinin yanında da en iyi giden yemeklerdendir.

Çorba

Çeşit çeşit çorbayı da tavuk köftesinden önce tercih edebilirsiniz. Her yemekten önce içinizi ısıtacak sıcacık bir çorba içmeniz tavsiye edilir. Her yemeğin olmazsa olmazıdır. Tavuk köftesinin yanına da mercimek, ezogelin, yayla veya domates çorbasını tercih edebilirsiniz.

Rus salatası

Lezzetli bir meze çeşidi olan Rus salatasını tavuk köftesinin yanında tercih edebilirsiniz. Sofranızı zenginleştirip süsleyecek olan Rus salatası özellikle pilav ve tavuk köftesinin yanında en iyi giden mezedir.

Şalgam

Şalgam, her türlü et veya tavuk yemeklerine uyum sağlayabilir. Her yemeğin olmazsa olmazı olan içeceklerdir. Tavuk köftesinin yanına da şalgam tercih edebilirsiniz.

Cacık ya da Ayran

Şalgama alternatif olarak tavuk köftesinin yanında cacık ya da ayran yapabilirsiniz. Dereotu, nane ve maydanoz gibi yeşilliklerle zenginleştirebileceğiniz cacık ya da ayran, tavuk köftesinin yanında güzel bir içecek olacaktır.

See also  Güveç Yanına Ne Yapılır?