Makarna Kaç Dakikada Pişer

makarna-farklitarif-com-4343660

Son derece kolay bir şekilde hazır hale gelen makarnaların pişirme süresine gereken önemi göstermek gerekmektedir. Ortalama süre 10 dakika civarındadır. Kullanılan makarnanın üzerinde yazılı olan süreye dikkat etmek ve al dente bir kıvam için önerilen süreden 1 dakika daha az kaynatmak yerine olacaktır. Hazırlanan sosun içine boca edilecek olan haşlanmış makarna en az 2 dakika da bu şekilde pişirilmelidir.

Patlıcanlı penne tarifi

• 1 paket penne makarna

• 1 adet patlıcan,

• 2 adet domates,

• 15 tane ayıklanmış siyah zeytin,

• 3 diş sarımsak,

• 1 top mozzarella peyniri

Patlıcanlı penne yapılışı

Makarna üzerindeki tarife uygun olarak kaynarken 1 adet patlıcan alacalı soyulup küp doğranarak sıvıyağda kızartılır. Sarımsaklar ayıklanır ve ince bir şekilde doğranır.

Geniş bir tencereye alınan kızarmış patlıcanlara sarımsaklar eklenir. Kabuğu soyulmuş ve küp doğranmış domatesler patlıcanlara eklenir. Siyah zeytinler doğranarak ilave edilir.

Bir yandan pişen makarnanın suyundan kaşık kaşık sosa ilave edilir. Süresi tamamlanan makarnalar süzülür ve geniş tencereye ilave edilir. Sos ile iyice harmanlanan makarnaların üzerine küçük bir şekilde doğranmış mozzarella peyniri ilave edilir ve makarna son kez karıştırılır.

Tercihe göre taze fesleğen ile süslenecek makarna servise hazırdır. Hazırlanacak sos ile pişirilecek makarna çeşidinin birbiri ile uyumlu olması son derece önemli bir konudur. Afiyet olsun.

See also  Kuzu Kapama Tarifi ( Tencerede yapılan )