Izgara Biftek Yanına Garnitür

c4b1zgara-biftek-farklitarif-com-1754417
Izgara biftek, tam bir ziyafet için gerçek bir seçimdir. Izgara bifteğin 1 gün önceden sütte bekletilmesi de ete başka bir hava katacaktır. Bu sayede et çok yumuşayacaktır. Sütün için 1 tane taze kekik atılırsa bu da çok başarılı bir sonuç verecektir. Izgara olarak biftek yapıldığında, servis tabağını süslemek için de çok çeşitli alternatifler düşünülebilecektir. Bundan dolayı bu seçim çok dorudur.

Mantar

Mantarların ızgarada pişirilmesi, ama pişirme işlemi başlamadan önce içlerine kaya tuzu konulması iyi olacaktır. Mantarlar piştikten sonra da içlerine kaşar rendeleri doldurulmalı ve tekrar fırına verilmelidir. Kaşar peynirlerinin üstü kızardığında, kaşarlı mantar dolması hazırlanmış olmaktadır.

Kereviz Çorbası

Bu çorba için daha fazla kerevizin sapları kullanılır. Saplar çok topraklı olduğu için yıkarken bu sapların sirkeli suda en az 15 dakika bekletilmesi ve öyle yıkanması daha iti bir sonuç için önemlidir.

Kereviz çorbasında soğan da bol miktarda olmalıdır. Önce soğanlar kaynamalı, sonra mutfak robotundan b arışım geçirilmeli sonra da kereviz sağları tencereye ilave edilmelidir. Bu sıralama çorbanın hem sağlığıyla hem de lezzetiyle ilgili büyük önem taşımaktadır.

Pilav

Pirinç pilavı. Şehriye kullanılabilir.

Patates Püresi

Bifteğin yanında sunulmak için.

Brokoli

Haşlanmış brokoliler yine ana yemek tabağı için düşünülmüştür. Brokolilerin kaynama suyuna tuz ve sarımsak eklenmelidir.

Aşure

Menüye çok yakışan leziz bir tatlıdır.

See also  Fasulyenin Yanında Ne Gider