Izgara Köftenin Yanına Ne Gider

c4b1zgara-kc3b6fte-farklitarif-com-2357586
Mangalı, tavası, inegölü, sulusu derken köfte çeşitlerini okumak bile ağzımızın sulanmasına, karnımızın guruldamasına yetiyor. Bir de ızgarada yapılan köfte midemizin bayram etmesine sebep oluyor. Izgara köfte yaptıktan sonra muhakkak yer vermeniz gereken yemekler de mevcut. Bu yemekler ızgara köfte ile muhteşem bir uyum içerisinde oluyor ve ızgara köftenin yanına en iyi giden yemeklerde başı çekiyor.

Pilav

Bir sofrada köfte varsa eğer pilav da olacak, olmalı. Izgara köftenin yanında harika bir seçenek olan pilav hem sizin için daha doyurucu olur. Nohutlu, şehriyeli veya arpacıklı, damak zevkinize en uygun pilavı muhakkak ızgara köftenin yanına tamamlayıcı bir yemek olarak tercih etmelisiniz.

Piyaz

Izgara köftenin bulunduğu bir sofrada piyaz olmazsa o sofra hep eksik kalır. Muhteşem lezzetiyle piyaz, ızgara köftenin yanına en iyi giden meze olarak sofralarımızda yer edinir.

Salata

Türlü yeşilliklerle yapabileceğiniz muhteşem salatalar sofranızda her daim yer bulmalıdır. İnegöl köftenin yanında bol limonlu, bol yeşillikli ve bol zeytinyağlı bir salata sofraya harika bir uyum sağlayacaktır.

Şalgam, cacık ya da ayran

Bir yemeğin kusursuz olabilmesi için o yemekte muhakkak içecek bulunmalıdır. Şalgam, cacık ya da ayran, hangisini seviyorsanız o içeceği İnegöl köftenin yanında afiyetle içebilirsiniz.

Lavaş veya pide

Yumuşak, sıcacık lavaş veya pide İnegöl köftenin olmazsa olmazıdır. Tercih etmeniz önerilir.

See also  Paça Çorbasının Yanına Ne Gider