Sulu Köftenin Yanına Ne Gider?

sulu-kc3b6fte-farklitarif-com-3057769
İsterseniz içerisine bulgur da katabileceğiniz sulu köfte harika lezzetiyle sofralarımızda yer edinmektedir. Yapımı basit olan sulu köfte şahane lezzetiyle Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerindendir. Akşam yemekleri için ideal olan sulu köftenin yanına yapacağınız tamamlayıcı yemekler ile doyurucu ve lezzetli bir yemek zevki yaşayabilirsiniz. Sulu köftenin yanında en iyi giden yemeklerse aşağıdaki gibidir.

Pilav

Her yemeğin baş tacı, mükemmel doyuruculuğuyla pilav sulu köftenin yanına en iyi giden yemektir. Şehriyeli, nohutlu veya arpacıklı pilav sulu köftenin lezzetine lezzet katacaktır. Harika bir tamamlayıcı yemek olan pilavı sulu köftenin yanına rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sebze Yemekleri

Zeytinyağlı barbunya, pırasa veya enginar… Damak zevkinize en uygun lezzeti sulu köftenin yanında tercih etmeniz sofranıza çeşitlilik sağlar.

Bol Yeşillikli Mevsim Salata

Mevsimine göre bol bol yeşillikle yapılmış salata sofralarınızı süslemek için ideal bir seçimdir. Diğer tüm yemeklerin yanında olduğu gibi sulu köftenin yanında da mevsim salatasını yapmayı ihmal etmeyin.

Patates salatası

Bol yeşillikli mevsim salatasına alternatif olarak sulu köftenin yanında patates salatasını da tercih edebilirsiniz. Her türlü köftenin yanına layıkıyla eşlik edebilen patates, sulu köftenin yanında patates salatası olarak muhteşem bir uyum sağlar.

Turşu

Lezzetli olduğu kadar yararlı da olan turşu sulu köftenin yanına en iyi giden alternatif yemeklerdendir. Salata, havuç, kelem veya domates turşusu dahil bir çok çeşit turşuya sofralarınızda yer verebilirsiniz.

See also  Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider?