Ekşili Köftenin Yanına Ne Gider

ekc59fili-kc3b6fte-farklitarif-com-8292609
Zengin Türk mutfağının güzide yemeklerinden ekşili köfte harika lezzetiyle sofralarınızı süslemektedir. Yapımı oldukça kolay, lezzeti ise tartışmasız mükemmel olan ekşili köfteyi yaptıktan sonra yanına yapacağınız tamamlayıcı yemekler ile muhteşem bir yemek zevki yaşayacaksınız. Geçmişten günümüze sofralarımızdaki yerini koruyan ekşili köfte, her yemekle uyum sağlayabilecek bir yemektir.

Makarna

Köftenin çeşitleri bol olduğu için her köftenin ayrı uyum sağladığı yemekler bulunmakta. Ekşili köftenin yanına ne gider sorusu sorulduğunda akla ilk gelen yemeklerden birisidir makarna. Yoğurtlu, peynirli, soslu… Tıpkı köfte gibi makarna da çok çeşidi olan bir yemektir. Bu yüzden damak zevkinize en uygun olan makarna çeşidini ekşili köftenin yanına yapabilirsiniz.

Patates Salatası

Patates ve köfte gelmiş geçmiş en iyi ikili olabilir. Eğer sofranızda köftenin herhangi bir çeşidi varsa, patatesi de muhakkak bulundurmalısınız. Patates salatası ekşili köftenin yanına harika bir uyum sağlayacaktır. Dilerseniz üzerine pul biber ve limon da ekerek lezzetini artırabilirsiniz.

Sebze kızartması

Patlıcan, kabak, domates veya havucu kızarttığınız zaman ekşili köftenin yanına harika gidecektir. Dilerseniz güzel bir lezzet yakalayabileceğiniz sebzelerin hepsini karıştırıp kızartarak ekşili köftenin yanında servis edebilirsiniz.

Pirinç pilavı

Sofralarımızda sık sık yer verdiğimiz, doyurucu ve çok lezzetli olan pirinç pilavı da ekşili köftenin yanında çok iyi gidecektir.

Rus salatası

Lezzetli bir meze olan Rus salatasını da ekşili köftenin yanında tercih edebilirsiniz.

See also  Güveç Yanına Ne Yapılır?