Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider?

terbiyeli-sulu-kc3b6fte-farklitarif-com-9394194
Eşsiz bir tada sahip olan köfte, terbiye yaptığınız zaman sofralarınıza çok daha güzel bir lezzet vermektedir. Terbiyeli köfte, çorbayı andıran sunumu ile hem doyurucu hem de vitamin değeri yüksek bir yemektir. Sofralarınızda sık sık yer vermenizi tavsiye ettiğimiz terbiyeli köftenin yanında yapabileceğiniz bazı yemekler ile terbiyeli köftenin lezzetini katlayabilirsiniz. Bu yemeklerden bazılarına değinecek olursak;

Pilav

Sulu köfte, terbiyeli köfte, kuru köfte hiç fark etmez, her türlü köftenin yanında pilav harika duracaktır. Her yemeğe uyum sağlayabilen pilav, terbiyeli köftenin yanında sunulduğunda doyurucu ve lezzetli bir akşam yemeği yaşamanızı sağlayacaktır.

Turşu

Tıpkı lezzetinin olduğu gibi vitamin değerlerinin de tartışılmaz olduğu turşu, terbiyeli köftenin yanında da harika gider. Salata, havuç, domates hiç fark etmez, her türlü turşuyu terbiyeli köftenin yanında afiyetle yiyebilirsiniz.

Mevsim Salata

Bol yeşillik ve zeytinyağıyla yapılan bir mevsim salata, terbiyeli köftenin yanında harika olacaktır. Muhakkak sofralarınızda yer vermeniz gereken mevsim salata sofralarınıza renk katacaktır.

Patates Salatası

Yemekte köfte varsa patates de muhakkak olmalıdır. Terbiyeli köftenin yanına yapacağınız patates salatası, mevsim salataya alternatif olarak sofralarınızı süslemeye adaydır.

Makarna

Pilav ve patatesten sonra köfteye en çok uyum sağlayan yemek kuşkusuz makarnadır. Terbiyeli köftenin yanına yapacağınız makarna, gerek çeşitlilik açısından gerekse lezzet açısından harika bir akşam yemeği sağlayacaktır.

See also  Domatesli Makarna Sosu Hazırlama ( Kendi Tarifim)