Fırında Köftenin Yanına Ne Yapılır

fc4b1rc4b1nda-kc3b6fte-farklitarif-com-2927905
Köftenin her türlüsü ayrı güzeldir. Fırına girdiği zamansa zaten eşsiz lezzete sahip olan köfte lezzetini kat be kat artırmaktadır. Özellikle çocuklarımızın çok sevdiği köfteyi fırında yapmanız sizlere çok güzel bir akşam yemeği yaşatacaktır. Fırında köftenin yanında yapabileceğiniz bazı tamamlayıcı yemekler de vardır.

Bu yemekler sayesinde sofralarınızın çeşitliliğini artırabileceğiniz gibi daha doyurucu bir yemek de yapmış olursunuz. Aşağıda bulunan yemekleri fırında köftenin yanında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Patates Kızartması

Nasıl pişirilirse pişirilsin, köfte denince akla ilk önce patates kızartması gelir. Fırında köftenin yanında da tercih edebileceğiniz patates kızartması, sofralarınıza harika bir uyum sağlayarak sizlere lezzetli dakikalar yaşatacaktır.

Pilav

Patates kızartmasından sonra köfteye en çok yakışan yemek pilavdır. Şehriyeli veya arpacıklı olarak yapacağınız pilavı fırında köftenin yanında yerinde bir tercih olarak sofralarınızda yer bulacaktır.

Ayran

Her yemeğin olmazsa olmazı içecektir. Fırında köftenin yanında da ayranı tercih etmeniz isabetli olacaktır. Farklı içecekler de tercih edebilirsiniz ama ayran fırında köftenin yanında harika bir seçimdir.

Gazlı İçecekler

Gazlı içecekler de fırında köftenin yanında tercih edilebilir. Sade veya aromalı gazozlar, hem yemeğinizi rahat hazmetmenizi sağlayacaktır hem de fırında köftenin lezzetine lezzet katılacaktır.

Makarna

Özellikle uzun makarnayı fırında köftenin yanında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Pilav ve patates kızartmasından sonra belki de köfteye en çok yakışan yemektir.

See also  Her Sofraya Yakışan Roka Salatası Tarifi