İnegöl Köfte Yanına Ne Gider?

inegc3b6l-kofte-farklitarif-com-8516380
Çeşidi bol ve yediden yetmişe herkesin bayılarak yediği köftenin belki de en çok tercih edilen çeşidi olan İnegöl köfte, sofralarımızın lezzetini katlamaktadır. İsterseniz fırında, isterseniz mangalda veya ızgarada yapabilirsiniz. Farklı pişirmelerde lezzeti değişse de nasıl pişirirseniz pişirin, İnegöl köfte lezzetinden asla ödün vermeyecektir. Yemeklerde İnegöl köfte tek başına yeterli olmayabilir. İnegöl köftenin yanında tercih edebileceğiniz yemekler aşağıdaki gibidir.

Pilav

Nohutlu, şehriyeli veya arpacıklı bir pilav İnegöl köftenin yanına en çok yakışan yemektir. İnegöl köftenin yanında yapacağınız pilav, hem sizi doyuracak hem de İnegöl köftenin lezzetine lezzet katacaktır.

Lavaş

Dilerseniz lavaşları İnegöl köftenin altına koyun, dilerseniz de İnegöl köfteyi dürüm gibi yapıp yiyin. Lavaş, her et yemeğinde olduğu gibi İnegöl köftenin yanında da harika olacaktır.

Cacık – ayran

İster sarımsaklı yapın ister sarımsak kullanmadan yapın İnegöl köftenin yanında cacık olmazsa olmazlardandır. İçecek olarak tercih edeceğiniz cacık hem hazmı kolaylaştırır hem de İnegöl köftenin lezzetini katlar. Damak zevkinize göre tuzlu bir yayık ayran da yapabilirsiniz. Cacık ya da ayran, İnegöl köftenin yanında muhteşem olacaktır.

Piyaz

Her yere uyum sağlayabilen, lezzetli bir meze olan piyaz da İnegöl köftenin yanında olmazsa olmazdır. Gerek lezzeti gerek besin değeri olsun piyaz, vazgeçilmez bir lezzettir.

Salata

Bol yeşillikle zenginleştireceğiniz mevsim salatası da İnegöl köftenin yanında sofranızı süsleyecektir.

See also  Harika ve sağlıklı bir kış yemeği : Zeytinyağlı Pırasa tarifi