Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider?

kac59farlc4b1-kc3b6fte-farklitarif-com-3032315
Kaşar ve köftenin enfes buluşmasıyla sofralarınızda yer edinen kaşarlı köfte sizlere harika bir akşam yemeği yaşatmaya aday. Köftenin her çeşidi zaten başlı başına lezzet deryasıdır. Bir de kaşarla buluşunca, damaklarınızda unutulmaz bir tat bırakacaktır. Sofralarınızda tek başına yer verdiğinizde yeterli olmayacak olan kaşarlı köftenin yanında en güzel gideceğini düşündüğümüz yemekler aşağıdaki gibidir.

Patlıcan yemeği

Potasyum deposu, yüksek besin değeri ile patlıcan yemeği kaşarlı köftenin yanında güzel bir uyum sağlayacaktır. İsterseniz tencerenizde yapın isterseniz fırına sürün, kusursuz bir akşam yemeği için kaşarlı köftenin yanında patlıcan yemeğini de tercih edebilirsiniz.

Pilav

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan pilav uzun zamandır sofralarımızda yerini bulur. Her köftenin yanında güzel bir uyum sağlayan pilav, kaşarlı köftenin yanında da iyi gidecektir. Nohutlu, şehriyeli veya arpacıklı fark etmez, her çeşit pilav kaşarlı köfteyle güzel bir uyum içerisinde olacaktır.

Çorba

Sıcacık, leziz bir çorba ile sofralarınız eşsiz bir görünüme kavuşacaktır. Kaşarlı köfteden önce muhakkak tercih edebileceğiniz mercimek, yayla, domates veya ezogelin, damak zevkinize en uygun olan çorba güzel bir akşam yemeği için vazgeçilmezdir.

Salata

Zeytinyağlı, limonlu ve bol yeşillikle zenginleştirilmiş bir salata kaşarlı köftenin yanında harika bir tercih olacaktır.

Piyaz

Köfte denince akla ilk gelen meze olan piyazı da kaşarlı köftenin yanında bulundurursanız sofranız güzel bir görünüme bürünecektir.

See also  Evde Doğal Ve Sağlıklı Yoğurt Yapımı