Kadınbudu Köftenin Yanına Ne Gider?

kadc4b1nbudu-fc3b6fte-farklitarif-com-8200765
Galeta ununa bulanmış, az yağlı kıymadan yapılan enfes bir kadınbudu köfte akşam yemeklerinde nefis bir tercihtir. İçi yumuşacık, dışı ise çıtır çıtır olan kadınbudu köfte Türk mutfağının eşsiz yemeklerindendir. Akşam yemeklerinizi kadınbudu köfte ile renklendirirken, yanında tercih edebileceğiniz alternatif yemekler de aşağıdaki gibidir.

Salata

Yemek sofralarında salata olmazsa o sofra bir eksik demektir. Kadınbudu köftenin yanında da salata muhakkak yapılmalıdır. Bol yeşillikle yapacağınız bir salata kadınbudu köftenin yanında iyi gider.

Patates püresi

Düşük kalorili patates püresini kadınbudu köftenin yanında güzel bir alternatif olarak sofralarınızda yer verebilirsiniz.

Pilav

Elbette her köftenin yanına pilav yakışır. Kadınbudu köftenin yanına da ana yemek olarak tercih edebileceğiniz pilav sizlere güzel ve leziz bir akşam yemeği sofrası sunacaktır. Özellikle şehriye pilavı kadınbudu köfteye en çok yakışan pilav türüdür.

Fırında makarna

Makarnanın belki de en zahmetlisi olan fırında makarnayı kadınbudu köftenin yanında tercih edebilirsiniz. Yapımı ne kadar zahmetli olsa da lezzeti bir hayli yüksektir. Fırında makarna gerek yüksek besin değeri olsun gerekse lezzetinin yüksekliği olsun kadınbudu köftenin yanında harika bir uyum sağlayacaktır.

Çorba

Kadınbudu köftenin yanına en çok yakışacak olan çorba mercimek çorbasıdır denilebilir. Tabii ki bu durum damak zevkinize göre değişir. Mercimek çorbasının yanı sıra ezogelin, domates veya yayla çorbasını tercih edebilirsiniz.

See also  Karnıyarık Yanına Ne Yenir?