Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

kuru-kc3b6ftenin-yanc4b1na-ne-gider-farklitarif-com-1392478
Köfte çeşitlerinin arasında en sık yapılanı ve en çok sevileni kuşkusuz kuru köftedir. Dilerseniz üzerine yoğurt ve salça sosu da dökebilirsiniz. Nasıl yerseniz yiyin, lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyecek olan kuru köftenin yanında tercih edeceğiniz yemekler çok önemlidir.

Aşağıda sıralayacağımız yemekler kuru köftenin yanına en çok yakışacağını düşündüğümüz yemeklerdir. Şimdiden sizlere afiyet olsun.

Patates Kızartması

Özellikle çocuklarımızın vazgeçilmez ikilisi olan köfte patates, gerçekten lezzetli bir ikilidir. Çeşitli soslarla lezzet verebileceğiniz köfte ve patates kızartmasına sofralarınızda rahatlıkla yer verebilirsiniz.

Pilav

Patates kızartmasından sonra köfteye en çok yakışan yemek pilavdır. Hem doyurucu hem de köfteyle birlikte çok lezzetli olan pilav da kuru köftenin yanında çok iyi gider.

Makarna

Makarna da köftenin yanına en çok yakışacak olan yemeklerdendir. Hem zahmetsiz yapılması hem de doyurucu olması makarnayı sık sık yapmamız için yeterlidir.

Kuru köftenin yanında da tercih edebileceğiniz makarnayı dilerseniz soslu, salçalı, peynirli veya yoğurtlu yapabilirsiniz.

Piyaz

Köfte, piyazla tamamlandığında lezzetine lezzet katmaktadır. En lezzetli mezelerimizden olan piyaz kuru köftenin yanında en iyi gidecek olan mezedir. Kuru köftenin yanında piyazı muhakkak tercih etmelisiniz.

Mevsim Salata

Limonlu, zeytinyağlı ve yeşillikle zenginleştirilmiş bir mevsim salatası kuru köftenin yanında muhakkak tercih edilmelidir. Sofralarımızın olmazsa olmazı olan salata kuru köftenin yanında isabetli bir seçimdir.

See also  Mangalın Yanına Ne Yapılır