Arnavut Ciğerinin Yanında Ne Gider

arnavut-cic49feri-farklitarif-com-3232279
Hafif una bulanmış, kızgın yağda kızartılan yumuşacık Arnavut ciğerleri et sevenlerin vazgeçilmez yemekleri arasındadır. Arnavut ciğeri yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Mesela Arnavut ciğerini yapmadan önce yıkarsanız sertleşir. Küçük küçük doğradığınız takdirde ciğer yine sertleşecektir.

Sertleşmemesi için bunlara dikkat edip kızardıktan sonra üstünü kapatabilirsiniz. Arnavut ciğerinin yanında yapabileceğiniz bazı tamamlayıcı yemekler de vardır. Bunlara örnek verecek olursak:

Soğan Salatası

Bol bol ince kesilmiş bir soğan salatası tek başına bile Arnavut ciğerine eşlik edebilir. Üzerine sumak döküldüğü zaman çok daha lezzetli olan soğan salatasına zeytinyağı eklemeyi ihmal etmeyin.

Çorba

Özellikle mercimek çorbası Arnavut ciğerinin yanında çok iyi gider. Yayla, domates, ezogelin gibi çorbaları da tercih edebilirsiniz.

Patates Kızartması

Patates kızartması Arnavut ciğerinin yanında güzel bir uyum sağlayacaktır. Hem lezzet bakımından hem de sofralarınızın çeşitliliği bakımından patates kızartmasını Arnavut ciğerinin yanında servis edebilirsiniz.

Pilav

Sofrada Arnavut ciğeri varsa yanında mutlaka pilav da olmalıdır. İki yemek birbirini lezzet bakımından muhteşem bir şekilde tamamlayacağı gibi gayet de doyurucu olacaktır. Nohutlu, arpacıklı, şehriyeli veya bulgur pilavı Arnavut ciğerinin yanında çok iyi gidecektir.

Ayran

Bir yemekte içecek yoksa eğer o yemek eksik demektir. Arnavut ciğerinin yanında da ayran gerçekten iyi gidecektir.

Şalgam

Damak zevkinize göre ayrana alternatif olarak şalgamı Arnavut ciğerinin yanında tercih edebilirsiniz.

See also  Ekşili Köftenin Yanına Ne Gider