Elbasan Tavanın Yanına Ne İyi Gider?

elbasan-tava-farklc4b1tarif-com-3735902
Elbasan Tava, tam bir keyif sunumudur. Ana malzeme olarak kemiksiz ve yağsız kuşbaşı et, soğan, un, baharatlar, yumurta ve et suyu bulunmaktadır. Bu malzemeler çok çeşitli lezzetlerle karıştırılabilir. Örneğin bezelye, defneyaprağı, sarımsak, biberiye gibi çeşnilerle Elbasan Tava daha da zengin görünür ve lezzet olarak da daha güçlenir. Elbasan Tava ikram edeceğiniz bir akşam yemeği için neler uygundur? Bunları aşağıda görebilirsiniz.

Yayla Çorbası

Çorba her yemek için en güzel açılıştır. Yayla Çorbası bu örnekte Elbasan Tavaya en yakışan çorbalardan biridir.

Şakşuka

Patlıcanla yapılan şakşuka masaya her zaman renk katan bir lezzettir.

Fava

Bakla sevmeyenler bile başarılı yapılmış favayı severler. Elbasan tava ile çok yakışan lezzetlerden biri olarak masanızda bu mezeyi bulundurabilirsiniz.

Köz Biber Dolması

Meze ya da zeytinyağlı olarak bu lezzet çok işinize yarayacak. Renkli bir tabağınız olsun istiyorsanız masanızdan kırmızı közlenmiş biberlerinizi asla eksik etmemelisiniz. İçlerine lor peyniri doldurduğunuzda menünüzde çok yakışan bir lezzet yakalamış olursunuz.

Arnavut Ciğeri

İşte en yakışan lezzetlerden biri daha. Arnavut ciğeri Elbasan Tavaya hem çok yakışır hem de Arnavut Ciğerini herkes çok sever. Kesinlikle ziyafetiniz için doğru tercih.

Fıstıklı Keşkül

Yeşil bir keşkül bu kadar lezzetli olabilir mi diye düşünebilirsiniz. Ancak tadına baktığınızda, yanıtı biliyor olursunuz. En lezzetli ve tatlı kapanış ancak fıstıklı keşkül ile olabilir.

Elbasan Tava için yemekte içecek olarak evde yapmış olduğunu şerbetler kullanılabilir. Hatta evde yapılmış şerbetlerinizi maden suyu ile karıştırır ve bir miktar da balla tatlandırırsanız, doğal gazozlar elde edebilirsiniz. Bu ikramlarınızı taze limon dilimleriyle yapmanız hem daha lezzetli hem de daha gösterişli bir sunumda bulunmanızı sağlayacaktır. Bir de servis kadehlerinize birer dekoratif buz koyarsanız, masanız kesinlikle çok şık olacaktır.

See also  Patlıcan Oturtma Yanına Ne Gider?