Ciğer Tavanın Yanında Ne Gider

cic49fer-tava-7036142
Sıcakken ayrı, soğuyunca apayrı bir lezzet haline gelen ciğer tava özellikle Edirne yöresinin meşhur yemeğidir. Yüksek besin değeriyle vücudumuza gayet faydalı bir besin olan ciğerin her hali lezzetli olsa da ciğer tavanın yeri başkadır. Ciğer tava ne kadar lezzetli olsa da sofralarınızda tek başına yeterli olmayabilir.

Alternatif tamamlayıcı yemeklerle yemekleriniz daha lezzetli bir hal alacaktır. Ciğer tavanın yanında ne gider? Gelin biraz bu yemeklere örnek verelim.

Soğan Salatası

Bol bol sumak ve zeytinyağıyla ciğerin yanına en çok yakışan şey soğan olacaktır. İnce ince yarım halka şeklinde dilimleyeceğiniz soğanları ciğer tava yaptığınız zaman sofranızdan eksik etmeyin.

Yeşillik

Roka, maydanoz, marul ve çeşitli yeşillikler ciğer tavaya muhteşem uyum sağlayacaktır. Ciğer tavanın yanında bol bol yeşillik koyarak sofralarınızı renklendirebilirsiniz.

Ayran

Her öğünde, her yemekte muhakkak içeceğe yer vermeye çalışırız. Ciğer tavanın yanında da en iyi gidecek olan içecek ayrandır. Dilerseniz ayran yerine dereotu ve çeşitli yeşilliklerle süsleyebileceğiniz cacığı da ciğer tavanın yanında yapabilirsiniz.

Pilav

Her yemeğin yanında harika bir şekilde yer alan pilavı ciğer tavanın yanında da tercih edebilirsiniz. Pilav, ciğer tavanın yanında hem doyurucu hem de lezzetli bir hal alacaktır.

Kızartma

Çeşitli sebzelerden yapabileceğiniz kızartma da ciğer tavanın yanında çok iyi gidecektir. İster farklı farklı ister karışık, her türlü kızartma ciğer tavanın yanında yer alabilir.

See also  Kremalı Makarna Yanına Ne Gider