Ciğer Sotenin Yanında Ne Yenir

cic49fer-sote-farklitarif-com-6725056
Özellikle et tüketmeyi seven insanlar için sofraların baş tacı olan ciğer sote zengin besin kaynağı olmasının yanı sıra doyurucu bir yemektir. İçine domates, biber, soğan katarak zenginleştirip lezzetini katlayabileceğiniz ciğer sotenin yanında bazı tamamlayıcı yemeklere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, bunlar hangileridir? Dilerseniz sofralarınızı daha mükemmel bir hale getirebilmeniz için sizlere birkaç örnek verelim.

Soğan

Eğer sofranızda ciğerle alakalı bir yemek varsa asla eksik etmemeniz gereken şey soğandır. Dilerseniz zeytinyağı ve sumakla, dilerseniz direk soğanı ciğer sotenin yanında afiyetle tüketebilirsiniz.

Salata

Yeşillik ve limonla zenginleştirilen her türlü salata ciğer sotenin yanında sizlere muhteşem bir damak zevki yaşatacaktır. Sofralardan eksik edilmemesi tavsiye edilen salata ciğer sotenin yanında ayrı bir lezzete bürünecektir.

Ayran

Kuşkusuz her türlü et yemeğinin yanında ayran içilebilir fakat söz konusu ciğer sote olunca ayranın her türlüsünü tüketebilirsiniz. Dilerseniz sarımsaklı bir cacık olarak, dilerseniz tuzlu bir ayran olarak ciğer sotenin yanında afiyetle yiyebilirsiniz.

Pilav

Hem doyurucu, hem lezzetli, hem faydalı muhteşem bir yemek olan pilav ciğer sotenin yanında tamamlayıcı bir lezzet olacaktır. Ciğer sote ve pilav ikilisi sofralarınızı taçlandırırken sizlere muhteşem bir akşam yemeği deneyimi sunacaktır.

Piyaz

Fasulye, zeytinyağı ve soğanın muhteşem birleşimi olan Piyaz, ciğer sotenin lezzetine lezzet katan bir meze olarak sofralarınızı süslemeye adaydır.

See also  Yemeye Doyamayacağınız Fırında Ispanaklı Börek Tarifi