Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır

cic49fer-kavurma-farklitarif-com-9318650
İster dana ciğeri isterseniz kuzu ciğerini kavurduğunuz zaman mükemmel bir lezzetle karşı karşıya kalacaksınız. Özellikle et sevenler için harika bir tercih olan ciğer kavurma ile damaklarınıza lezzet şöleni yaşatabilirsiniz. Dana ve kuzu ciğerinin yanı sıra tavuk ciğeri de lezzetli bir tercih olacaktır.

Ciğer kavurmanın yanına yapabileceğiniz bazı yemeklerle sofralarınızın lezzetini katlayabilirsiniz. Ciğer kavurmanın yanına yapabileceğiniz bazı yemekler aşağıdaki gibidir:

Soğan Salatası

Zeytinyağlı, sumaklı, enfes bir soğan salatası ciğer yemeklerinin olmazsa olmazıdır. Ciğer kavurma ile harika bir uyum içerisine giren soğan salatasına sofralarınızda muhakkak yer vermelisiniz.

Piyaz

Lezzetine doyum olmayan bir meze olan piyaz, et yemeklerinin çoğuna eşlik edebilir. Söz konusu ciğer olunca da piyazın yeri tartışılmaz.

Mevsim Salatası

Soğan salatasını tercih etmeyenler için alternatif bir mevsim salatası da ciğer kavurmaya güzel bir şekilde eşlik edecektir. Mevsimine göre zenginleştirebileceğiniz mevsim salata, zeytinyağı da eklendiğinde ciğer kavurmanın yanında çok iyi gidecektir.

Cacık

Küp küp doğranmış salata, zeytinyağı ve bazı yeşilliklerin yer aldığı cacık, çoğu yemeğe eşlik ettiği gibi, ciğer soteye de eşlik edince güzel bir lezzet ortaya çıkar.

Şalgam

Diğer tüm et yemeklerine güzel bir şekilde eşlik eden şalgam ciğer kavurmanın yanında da harika bir içecek tercihi olur. Dilerseniz acılı dilerseniz acısız bir şekilde ciğer kavurmanın yanında şalgam içebilirsiniz.

See also  Pastırmalı Lezzetli mi lezzetli Kuru Fasulye yemeği tarifi