Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

etli-patates-6855556
Etli patates yemeğinin yanında bulgur pilavı ve cacık servis edilebilir. Oldukça özel bir tat olan etli patates yemeği doyurucu özelliği ile kapsamlı bir öğün olarak hazırlanabilir. Dileyenler patatesleri kızartmadan yemeği pişirebilir dileyenler ise önce kızartma yapılan patatesleri sulu yemek haline getirebilir.

Hazırlanacak olan biberli bulgur pilavı etli patatesin konduğu tabağın yanına konulacağı gibi ayrı bir şekilde de servis edilebilir.

Bezelye ve havuçtan oluşan bir salatanın eşlik edeceği ana yemek ayran ya da cacık ile hoş bir görsel sunumun yakalanmasına da katkı sağlar.

Bulgur pilavı; için önceden hazırlanacak soğan ve ince doğranmış biberler hafif kavrulur ve bir ölçü bulgura iki ölçü su eşliğinde pişirilebilir.

Bulgur pilavının içine eklenecek olan garnitürler renkli bir yemek hazırlanmasını sağlayacak ve bu şekilde çocukların da daha fazla dikkatini çekecektir.

Cacık için; ince doğranacak salatalıklar tercihe göre sarımsaklı ya da sarımsaksız yoğurt eşliğinde sulandırılabilir.

Kaselere konan cacığın üstüne damlatılacak zeytinyağı ve şekil verilerek serpiştirilecek kuru nane, ailenize veya misafirlerinize gösterdiğiniz özenin belirtisi olacaktır. Cacık yerine ayran ikram etmek isteyenler ise son dönemlerin en popüler tercihi olan naneli ayran ikramında bulunabilirler.

Etli patatesin servis edildiği bir sofrada isteğe bağlı olarak şıra ya da acı biber turşusu da hazır edilebilir. Taze ve zengin bir tahıllı ekmek eksiksiz bir sofra kurulmasını sağlayacaktır.Afiyet olsun.

See also  Yoğurtlu Makarna Sevenlere Yoğurtlu Salata Tarifi