Bulgur Köftesinin Yanına Ne Gider

bulgur-kc3b6ftesi-7172176
Hem leziz, hem doyurucu, hem de yapımı kolay olan bulgur köftesi geçmişten günümüze soframızda yerini alır. İsterseniz bol sarımsaklı yoğurtlu ve soslu, isterseniz sossuz olarak sipariş edebileceğiniz bulgur köftesini ana yemek olarak da düşünebilirsiniz.

Bulgur köftesini yaptıktan sonra yanına yapabileceğiniz tamamlayıcı yemekler de vardır. Aşağıdaki yemekler bulgur köftesinin yanına çok yakışacaktır.

Cacık

Sarımsaklı, bol tuzlu bir cacığın üzerine serpiştireceğiniz dereotu ile birlikte yemekleriniz kusursuz bir hal alabilir. Bulgur köftesinin yanında harika bir seçim olacaktır.

Salata

Bol yeşillikli, soğanlı, zeytinyağlı ve limonlu enfes bir mevsim salataya kim hayır diyebilir ki? Bulgur köftesinin yanına çok yakışacağını düşündüğümüz salatayı sofralarınızdan eksik etmemelisiniz.

Çorba

Her yemeğin başında muhakkak bulunması gereken bir yemektir çorba. Ana yemekten önce içilen çorba midenizi yumuşatır. Çeşit çeşit çorbaları bulgur köftesinin yanında tercih edebilirsiniz. Bulgur köftesinin yanına en çok yakışan çorbalar mercimek, ezogelin ve domates çorbalarıdır. Afiyetle tüketebilirsiniz.

Patates

Patatesin sofralarımızda bir sürü kullanım şekli vardır. Bulgur köftesinin yanına da en çok yakışan yemeklerden birisi patates salatasıdır. Sofralarınızda yer vermeniz durumunda patates salatası ve bulgur köftesi harika bir uyum içerisinde olacaktır.

Kızartma

Bulgur köftesinin yanında kızartmayı da tercih edebilirsiniz. Damak zevkinize göre seçeceğiniz sebze kızartmaları ağzınızda harika bir tat bırakacaktır. Biber, patlıcan, domates, havuç veya kabak kızartmasını tercih edebilirsiniz.

See also  Karides Güveç Yanında Ne Gider?