Patates Köftesinin Yanına Ne Gider?

patates-kc3b6ftesi-farklitarif-com-3942532
Pratik yapımıyla kahvaltı sofralarının veya akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan patates köftesini akşam yemeklerinde de tercih edebilirsiniz. Yapımının kolay olduğu kadar lezzetinin de bir hayli fazla olduğu patates köftesini çeşitli şekillerde yapabilirsiniz.

Dilerseniz peynir, ince kıyılmış yeşil soğan da ilave ettiğiniz takdirde patates köftesinin lezzetine lezzet katacaksınız. Patates köftesinin yanında alternatif veya tamamlayıcı yemekler de yapabilirsiniz. Bu yemeklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Çorba

Aslında çorbayı her yemeğin başında tercih etmelisiniz. İçinizi ısıtacak sıcacık bir çorba ile başlayan yemeğin devamında patates köftesi güzel bir seçim olacaktır. Mantar çorbası, ezogelin çorbası veya yayla çorbasını patates köftesinden önce afiyetle içebilirsiniz.

Cacık

Küçük küçük kıyılmış salatalık, dereotu, nane gibi baharatlarla zenginleştirilen cacık sofraların vazgeçilmezidir. Patates köftesinin yanında cacık güzel bir seçim olacaktır.

Mevsim Salata

Mevsimine göre domates, salatalık, soğan ve bol yeşillikle yapacağınız mevsim salata patates köftesinin yanında iyi gidecektir. Bol zeytinyağı ve malzemeyle zenginleştirebileceğiniz salatayı sofralarınızdan eksik etmeyin.

Rus Salatası

Harika bir meze çeşidi olan Rus salatasını da patates köftesinin yanında tercih edebilirsiniz. Patates köftesi ile güzel bir uyum sağlayan Rus salatası sofralarınızı süslemeye aday.

Kızartma

Farklı farklı sebzeleri kızartıp patates köftesinin yanında servis edebilirsiniz. Patlıcan, kabak, biber kızartmalarını ayrı ayrı yapacağınız gibi istediğiniz sebzeleri kızartıp patates köftesinin yanında servis edebilirsiniz.

 

See also  İzmir Köfte Yanına Ne Gider?

Leave a Comment