Orman Kebabının Yanına Ne Gider?

orman-kebabc4b1-farklitarif-com-5706440
Kuşbaşı etin yanına bezelye, havuç ve patates eklenince harika bir lezzet olan orman kebabı, Türk mutfağının eşsiz yemeklerindendir. Üzerine kekik gibi baharatlar da atıldığında damaklarınızda muhteşem bir tat bırakacaktır. Orman kebabı yaptığınız zaman yanına yapabileceğiniz tamamlayıcı alternatif yemekler aşağıdaki gibidir.

Pilav

Orman kebabının yanına en iyi giden yemek şüphesiz pilavdır. Orman kebabının içerisinde bulunan bezelye, et, patates gibi malzemeler de zaten ayrı ayrı pilavla iyi gider. Bu yüzden de pilav, orman kebabının yanında vazgeçilmez bir yemektir.

Cacık veya Ayran

Nane, dereotu ve maydanoz gibi otlarla süsleyebileceğiniz cacığı orman kebabının yanında muhakkak tercih etmelisiniz. İsterseniz sarımsak da atabileceğiniz cacık, harika bir akşam yemeği için orman kebabıyla birlikte rahatlıkla içilebilir.

Çorba

Şöyle sıcacık, mis gibi bir çorba orman kebabından önce muhakkak içilmelidir. Mercimek, domates, ezogelin, yayla veya tarhana çorbalarını orman kebabından önce tercih edebilirsiniz.

Rus Salatası

Harika mezelerimizden olan Rus salatasını orman kebabının yanında servis edebilirsiniz. Rus salatası ile renklendireceğiniz sofranız sizlere unutulmaz bir akşam yemeği sağlar.

Mevsim Salata

Her yemekte, her öğünde muhakkak yapmanız gereken mevsim salata orman kebabının yanında sofralarınızı süsler. Bol yeşillik ve zeytinyağlı bir salata orman kebabının yanında yapılabilir.

Havuç Kızartması

Rus salatasına alternatif olarak orman kebabının yanında havuç kızartmasını da tercih edebilirsiniz.

See also  Dondurmanın Yanında Ne Gider