Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır?

sac3a7-kavurma-farklitarif-com-8205311
Saç kavurma için etin güzel seçilmesine önem verilmelidir. Dana etinden saç kavurma çok başarılı olmaz. Kuzu eti saç kavurma için en uygunudur. Ama yaşı büyümüş, koyun olmuş etler de kötü bir koku verecektir. Saç kavurma için gerçekten kuzu eti alınmalıdır. Ve etin metal ile etkileşimi engellenmelidir.

Saç kavurma için özel saçlar satılmaktadır. Onlardan alınırsa sonuç daha da lezzetli olmaktadır. Saç kavurma ve tüm et yemeklerinde ahşap karıştırıcılar kullanılmalıdır.

Böylelikle etin sert olması engellenir ve yemek daha lezzetli olur. Saç kavurmada kekik kesinlikle kullanılmalıdır ama kekiğin ne zaman saça atılacağı lezzette büyük farklar yaratmaktadır.

Kekik etin kavrulması sonrası saça atılmalıdır. Böylelikle kekik kokusu yemekte daha hâkim olacaktır. Aşağıda saç kavurmaya neler iyi gider menü halinde verilmiştir.

Enginar Çorbası

Krema ile yapılırsa bu lezzet tartışmasız en iyi çorba lezzet unvanın hak edecektir.

Patates Kroket

Bu harika lezzetler masada hem dekoratif durmaktadır hem de tüm lezzetlere çok büyük bir keyif katmaktadır.

Karnabahar Cips

Boşuna dışarıdan cips almaya gerek yok. Karnabaharlar ayıklanır, yıkanır, hafif haşlanır, sonra yumurta ve galeta ununa bandırılıp kızgın yağda kızartılır. İşte bu sayede cips oluşur. Saç kavurmaya çok yakışan lezzetlerden biridir.

Boşnak Böreği

Patatesli ve kıymalı olarak yapılırsa en lezzetlisi yapılmış olacaktır.

Sade Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı hem sevilen bir lezzettir hem de Saç Kavurmaya çok yakışmaktadır.

Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

Son noktada aşırı bir lezzet isteyen herkes, tatlıda Ekmek Kadayıfını tercih etmeli.

Saç kavurması için çok farklı tarifler vardır. Yeni tariflere mantarlar da ilave edilmektedir. Fakat mantar ilave edilen saç kavurmalar kesinlikle orijinal saç kavurmanın dışında bir lezzet oluşturmaktadır. Bundan dolayı da orijinal saç kavurmasının tercik edilmesi daha bir muteberdir.

See also  Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Gider?