Çoban Kavurma Yanında Ne Gider?

c3a7oban-kavurmasc4b1-farklitarif-com-8476216
Çoban Kavurma çok özel lezzetlerden biridir. Çobanların hazırladığı bir yemek olduğundan bu yemeğin içinde doğaya ait çok baharat bulunur. Dileyen bu yemeği daha az baharat da katarak yapabilir. Çoban Kavurma bir ana yemektir. Bundan dolayı masada Çoban Kavurma olduğunda, onun ihtişamını gölgede bırakacak başka bir ana lezzetten kaçınmak daha iyi bir fikirdir. Aşağıda Çoban Kavurmanın iyi anlaştığı lezzetleri görebilirsiniz.

Yoğurt Çorbası

Bu ferah çorbayı üzerine kırmızıbiber ve tereyağı ile servis ederseniz hem daha kıvamlı hem de daha enfes görünümde bir sunumda bulunmuş olursunuz.

Gevurdağı

Çoban Kavurma için en uygun salatalardan birisi de gevurdağı salatasıdır. Bol cevizli salatanız herkes tarafından beğenilecektir.

Zeytinyağlı Pırasa

Özellikle et yemeden önce biraz posaya her zaman ihtiyacız vardır. Önden yenilecek zeytinyağlı sebzeler, gece yaşayabileceğiniz sindirim sorunları açısından da önleyici etki sağlayacaktır.

Favalı Niş

Niş yapmak ustalık ister ama siz zaten ustalardan daha leziz yemekler yapabilirsiniz. Masanıza şıklık ve farklı bir lezzet katmak isterseniz mutlaka menünüze Favalı Niş koymalısınız. Çoban Kavurma ile muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

Patates Kızartması

Patates kızartması her yaşta sevilen bir lezzettir. Çoban Kavurmaya en yakışan garnitürlerden biri de patates kızartmasıdır. Elma dilim şeklinde kızartılırsa tadı ve görüntüsü daha da yoğun olacaktır.

Orman Meyveli Sütlaç

Sütlaç orman meyveleriyle rengârenk olabilir. Bunun için de tek yapmanız gereken kâselere sütlacınızı dökerken orman meyvelerinizi de ilave etmek. Sıra dışı bir sütlaç deneyimi yaşamak ve yaşatmak ikramınızın sonunda oldukça keyifli olacak.

See also  Yiyecekleri Kalori Miktarı