Tepsi Kebabının Yanında Ne Gider?

tepsi-kebabc4b1-farklitarif-com-7602833
Mutfaklarımızın en lezzetli yemeklerinden olan kebabın çeşidi olan tepsi kebabı, göze hitap eden ve oldukça lezzetli bir şekilde günümüze kadar gelmiştir. Tepsi kebabının yapımı zahmetli olsa da lezzeti bir o kadar fazladır. Tepsi kebabı yaptıktan sonra sofralarınızda yer vermeniz gereken bazı yemekler de vardır. Bu tamamlayıcı yemeklerle birlikte tepsi kebabı harika bir akşam yemeği deneyimi yaşatmak için sofralarınızda yer bulur. İşte o yemeklerden bazıları:

Pilav

Sofralarınızda sık sık yer edinen pilav tepsi kebabının yanına en çok yakışan yemektir. Et yemeklerinin hepsiyle uyum sağlayabilen pilavı da tepsi kebabının yanında rahatlıkla servis edebilirsiniz.

Makarna

Pilava alternatif olarak farklı bir seçim yapmak isterseniz makarna ideal bir seçim olacaktır. Tepsi kebabının yanında alternatif olarak yapabileceğiniz makarna sofralarınızı çeşitlendirecektir.

Şalgam

Şalgam, özellikle et yemeklerinin vazgeçilmez içeceğidir. Tepsi kebabının yanında acılı veya acısız şalgamı tercih etmeniz ideal olacaktır.

Piyaz

Çok lezzetli bir meze olan piyazı da tepsi kebabının yanında aperatif olarak tercih edebilirsiniz. Yapımı basit, lezzeti yüksek olan piyazla besin değeri de yüksek olduğu için tepsi kebabının yanında sofralarınızı renklendirebilirsiniz.

Mevsim Salata

Mevsimine göre seçeceğiniz malzemelerle yapacağınız bir mevsim salata tepsi kebabının yanında güzel bir lezzet uyumu sağlayacaktır. Bol zeytinyağlı ve limonlu bir mevsim salata ile sofralarınızı zenginleştirebilir, güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

See also  Dana Rosto Tarifim