Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider?

etli-bezelye-farklitarif-com-4667752
Etli Bezelye yemeğinin yanına çok çeşitli şeyler yakıştırılabilir. Öncelik bu yemek için her zaman pilavdır. Bulgur pilavı tercih eden de vardır lakin beyaz pirin. Pilavı daha çok yakışır etli bezelye yemeğinin yanına. Bunun haricinde eğer etli bezelye yemeğini koyu tercih ediyorsanız, yanına içine kaşar peyniri de karıştırılmış patates püresi çok güzel eşlik eder.

Patates püresi hem tabağı hem de yemeğin lezzetini çok keyifli bir şekilde süsler. Etli bezelye yemeği için aşağıdaki menüden faydalanabilirsiniz.

Köfteli Çorba

Nohut tanesi kadar köftelerin içinde olduğu, kıvamı yoğun bir çorba dilerseniz, bu harika bir tercih olacaktır. Köftelerin içine bolca sarımsak rendesi ilave etmeyi sakın unutmayın.

Çarliston Biber Kızartması

Sarımsaklı yoğurt sosu ile bu harika lezzet masanıza çok yakışacak.

Yoğurtlu Cevizli Patlıcan Ezme

Yoğurt olarak manda yoğurdu kullanırsanız mezenizde kesinlikle yoğurttan dolayı oluşabilecek bir sulanma yaşamazsınız. Süzme yoğurt da bu meze için idealdir. Fakat manda yoğurdu her zaman daha faydalı olduğundan daha çok tercih edilmektedir.

Kaşarlı Mantar Izgara

Mantarları önce pişirin. Tavada su salıp suyunu çeksin ve hafif kızarsınlar. Sonrasında onları tavadan alıp içlerine rendelenmiş kaşarları doldurun. Şimdi fırın zamanı. Kaşarlar nar gibi kızarında, sofranızda harika bir lezzete yer açmanıza gerek olacak. Bu lezzet Etli Bezelyenize çok uyumlu bir şekilde eşlik edecek.

Sigara Böreği

Sigara böreğinin her zaman peynirlisi daha makbuldür. Siz de menünüz için peynirli sigara böreği düşünebilirsiniz. Çok uygun bir tercih olacak, masanıza ayrıca sıcak bir zenginlik katacaktır.

Triliçe

Balkan kökenli misafirler için en uygun tatlı budur. Otantik lezzetlere açık herkes için de Triliçe enfes bir değişim deneyimi olarak tarif edilebilir. Muhteşem ziyafetin son noktası, kendinizi bu mükemmel tatlıyla doruk noktada hissedebilirsiniz.

See also  Fırında Patatesin Yanına Ne Gider

Etli bezelye yemeği için çoban salata vasiye edilebilir. Çoban salataya kuru nane eklenmesi, tüm rayihayı değiştirip desteklemektedir. Kuru naneli çoban salatasına biraz mısır da ilave edebilirsiniz. Sadece bu salata ile doymak isteyebileceğinizi unutmayın ve lütfen salatayı olması gereke miktarda yemeye özen gösterin.

Etli bezelye yemeği geleneksel yemeklerimiz arasında yer aldığından, misafirleriniz için de uygun bir yemek olacağını kesinlikle düşünebilirsiniz. Daha günlük bir yemek gibi görünse de aslında etli bezelye yemeği, menünün zenginleştirilmesiyle çok isabetli bir ana yemek olarak düşünülebilinmelidir.