Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yemek Yapılır?

etli-taza-fasulye-yanc4b1nda-ne-yenir-7937216
Yaz aylarında ya da kışın dondurucudan çıkarak ana yemek olmayı hak eden sebzelerden biri de taze fasulyedir. Vücuda yararları çok büyük olan bu sebze, zeytinyağlı olarak da tüketilebilmektedir. Etli taze fasulye için genellikle kuşbaşı kuzu eti tercih edilmektedir. Etli yemeklerin hepsinde kuzu eti kullanılması gerekir. Çünkü kuzu etinin aroması, yemeğe daha çok yakışmaktadır.

Fakat bazen kuzu eti kokar. Bunun için kasabı iyi seçmek ve koyun değil kuzu eti alabilmek gerekmektedir. Et seçimi çok önemli bir konudur. Hem sağlık anlamında hem de lezzet anlamında kuzu eti tek tercih olarak görülmektedir. Aşağıda Etli Taze Fasulye yemeğine eşlik edebilecek lezzetleri görebilirsiniz.

Semiz Otu Çorbası

Bu çorba çok keyifli bir başlangıç yaratabilir. Dilerseniz sadece faydalı ve doğal olarak, dilerseniz de kremalı olarak hazırlayabilirsiniz.

Yayla Çorbası

Bu çorba çok baharatlı, zengin bir çorbadır. Yemeğe bu çorbayla başlamak iyi bir fikirdir.

Domates Çorbası

Domates çorbasındaki kaşar ve kıtır ekmekler, sunumu daha da hoş hale getirmektedir. Bundan dolayı bu çorba çok kullanılan bir misafir çorbasıdır.

Makarna

Burada kişinin kendi tercihine, konuklarının yaş grubuna göre değişen formlardan bahsedilebilir. Mantar soslu spagetti de olabilir, peynir dolgulu ravioli de olabilir. Karar burada kişiye daha doğrusu gelecek olan misafirlere göre verilmelidir.

Kabak Çiçeği Dolması

Tek bir zeytinyağlı, bu yemek için yeterli olacaktır.

Kremalı Meyve Rüyası

Kremayı evde siz de yapabilirsiniz, hazır krema da alabilirsiniz. Bir şekilde krema elde edip, mevsime göre meyvelerle bu kremayı karıştırmalı, biraz buzlukta bekletip üzerini krem şanti ve çeşitli dekorlarla süsleyebilirsiniz.