Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

etli-taze-fasulye-5526647
Tercihe göre pirinç ya da bulgur pilavı ile servis edilebilecek olan etli taze fasulye, domates, biber ve soğanlı salata ile de uyum sağlayacaktır. Fasulyenin her türlüsü en sevilen yemekler arasında sayılabilir. İçine et konarak hem sebze hem de protein alımı aynı anda sağlanabilir.

Sofraların vazgeçilmezi çorba ile başlanacak olan yemek mide için de avantaj sağlayacaktır. Çorbasını tamamlayan misafirlerimize etli taze fasulyeyi servis edebiliriz.

Pirinç pilavı ile yapılacak servislerin ayrı tabaklarda yapılması herkesin kendi zevkine uygun birleşimi yapmasına imkan tanıyacaktır.

Domates salatası ile sofrayı zenginleştirmek mümkündür. Etli taze fasulye ile en çok çoban salata yakışır.

Soğan, biber, domates ve tercihe uygun farklı yeşillikler ile hazırlanacak olan bir salata beyaz peynir ve zeytin taneleri ile de süslenebilir.

Salata sosunun ayrı bir yerde hazırlanması en ideal karışımın oluşmasını sağlayacaktır. Bir çay bardağına 1 parmak kalınlığında zeytinyağı ve üzerine yarım limon suyu ekleyerek sirke ve tuz ile tatlandırarak salata üstünde gezdirebilirsiniz.

Yoğurt, ayran, cacık ve turşu ile sofranızı zenginleştirebilirsiniz. Acı biberi eksik etmeyeceğiniz sofranızı taze ekmek ile de zenginleştirebilirsiniz.

Tek başına da tam olarak doyurucu bir seçenek olan etli taze fasulye Türk mutfağının zengin garnitür ve salataları ile de çeşitlendirilebilir. Fasulye için hazırlanacak kuşbaşı etin yağsız olmasına özen göstermelisiniz. Afiyet olsun.

See also  Ayran Çorbasının Yanına En Güzel Ne Gider?