Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır?

etli-kuru-fasulye-farklitarif-com-6754128
Etli kuru fasulye klasik bir lezzettir. Bunun için de bu lezzete eşlikte klasik lezzetler daha fazla tercih edilmektedir. Aşağıda bunun için alternatifler görebilirsiniz.

Karalahana Çorbası

Karalâhana çorbası tam bir şifa deposudur. Vücutta zehirlerin atılmasında ve de bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde çok işe yaramaktadır.

Turşu

Her çeşit ev turşusu, bu harika yemeğe çok iyi bir şekilde eşlik edecektir. Market turşuları da eşlikte sorun yaratmamaktadır fakat ev turşuları daha faydalı olduğundan siz de ev turşusunu tercih edebilir, misafirlerinizi daha da memnun edebilirsiniz.

Fırında Ispanak

Fırında Ispanak bir efsanedir. İçine kişi başı sayısında yumurta kırın ve üzerine kaşar rendeleyin. Sadece 5 dakika içinde fırında mükemmel bir görüntünün oluştuğuna şahit olun. Misafirleriniz buna bayılacaklar. Üstelik çok da faydalı bir lezzet.

Karnabahar Kızartması

Karnabaharlarınızı sadece bolca zeytinyağına bandırın ve de fırına atın. İşte bu sayede muhteşem bir lezzetle misafirlerinize gülümseyebilirsiniz. Etli Kuru Fasulye için çok şık bir eşlik de bu sayede Karnabahardan gelmiş olur.

Ciğerli Bulgur Pilavı

İddialı bir şaşırtmaca, menüde hareket yaratabilir. Bu pilav sayesinde Etli Kuru Fasulye yemeğiniz daha da güçlenecek ve masanızda tam bir lezzet şöleni yaşanacak.

Tulumba Tatlısı

Boşnak Tatlısı olarak da bilinen tulumba tatlısı, mükemmel bir final olara tercih edilebilir.

Kuru fasulye her zaman tereyağı ile makbul olan bir yemektir. Bunun için de her yörenin tereyağı kullanılabilir. Özellikle Karadeniz bölgesinde üretilmekte olan tereyağı, hem kuru fasulye için hem de tüm tereyağı kullanılabilecek yemekler için en uygun olarak görülenidir.

Kuru fasulye yemeğinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, geleneksel lezzetler ile sunum yapmaktır. Menüde kuru fasulye varsa kesinlikle tatlı olarak parfe tercih edilmemelidir ya da çorba Fransız soğan çorbası olmamalıdır. Başından sonuna geleneksel lezzetlerin ve sunumda da buna uygun bir geleneksellin bulunmasına özen gösterilmesi gereklidir.

See also  İşkembe Çorbasının Yanına Ne Yapılır