Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Yapılır ?

etli-patates-yemec49fi-farklitarif-com-1417868
Etli patates yemeği her zaman her yaştan kişinin beğenerek yiyeceği bir yemek olarak tanımlanabilir. Patatesi herkes çok sevdiğinden, özellikle de etli patates yemeği çok iyi bir ziyafet için risksiz bir seçim olabilir. Bu yemeği çok şık sunabilmek, ana yemekte başarıyı getirecektir.

Misafire ikram edilecek yemeklerin özellikle daha yoğun kıvamlı olmasına özen göstermek gerekmektedir. Bu sayede tabağı süslemek için imkân bulunulabilecektir. Neler etli patatesle daha da keyifli yenebilir?

Kestane Çorbası

Çok özel bir çorba olan kestane çorbasına, krema da koyulabilir ki bu sayede çorba çok daha yoğun ve eşsiz bir lezzete kavuşacaktır. Piyasada hazır krema olarak satılan ürünler burada tercih edilebilir. Bunun için evde yapılmış süt kaymağı da kullanılabilir.

Fakat misafirler için doğal sür kaymağı, biraz koku yapabileceğinden riskli de olabilir. Öncesinde bir deneyip görmenizde, kararı öyle vermenizde fayda var.

Yaprak Sarma

Zeytinyağlı yaprak sarmalar masaya her yemekle yakışır ama etli patates yemeği ile başka bir ahenk yaratır. Yaprak sarmaların içine çam fıstığı, tarçın ve de kuş üzümü kayarsanız, dolmalarınız daha da lezzetlenecektir. Masaya getirirken üzerlerine incecik limon dilimleri bırakmanız ayrıca masanızın havasını değiştirecektir.

Mevsim Salatası

Salataya her zaman mısır yakışır ama bu menüde bol mısırlı salata daha bir başka durur. Mısırların iyi haşlanmış olmaları burada çok önemli. Hazır mısır için bir kıvam sorunu yok.

Kaşarlı Bulgurlu Etli Köfte Topları

Ara sıcak olarak masaya bu lezzetlerin gelmesi, hatta masada bu servisin ısıtmalı bir servis aparatıyla sunulması tavsiye edilendir.

Fırında Makarna

Bu yemeğin yanına en iyi yakışan lezzettir.

Çikolatalı Sufle

Çikolatadan hoşlanana herkes için afiyetin son noktası.