Tavuklu Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

tavuklu-bulgur-pilavc4b1-8659286
Yemek yapmak herkes tarafından sevilmese de özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Her çeşit yemekte, salatada veya tatlıda yapılan yiyecekler tek başına da güzel olsa dahi servis edilecek diğer yemeklerle veya yiyeceklerle de uyumlu olmalıdır.

Genelde akşam veya öğle yemeklerinde tercih edilen bulgur pilavı çeşitli şekillerde yapılarak servis edilmektedir. Tavuklu, mantarlı, etli veya sade türlerde tercih edilen bulgur pilavı hem besleyici hem de faydalıdır.

Tavuklu bulgur pilavı yapmak isteyenler için en önemli konu ise yanına hangi yiyeceklerin yapılacağı ve nelerle uyumlu olacağıdır.

Tavuklu bulgur pilavının yanına öncelikle bir çorba düşünülebilirken bunun yerine sulu bir sebze yemeği de iyi bir alternatiftir.

Ancak bu yemek etsiz olmalıdır. Zeytinyağlı yemekle birlikte tavuklu bulgur pilavı çok yakışmaktadır. Yanına da yoğurt veya cacık konulabilir ya da bir çoban salata da yapılabilir. Tercihe göre kolaylıkla diğer yemeklere uyum sağlayan tavuklu bulgur pilavı en sevilen yemek türlerindendir.

See also  Harika ve sağlıklı bir kış yemeği : Zeytinyağlı Pırasa tarifi