Çayın Yanında Ne Yenir

c3a7ay-farklitarif-com-5200997
Sabah kahvaltısında, öğle arasında, akşam yemeğinden önce, akşam yemeğinden sonra günün her vakti her öğününde afiyetle tüketilen çay kalbinizin daha iyi çalışmasını sağlar, diyabet riskini azaltır, stresi azaltıp bağışıklık sistemini güçlendirirken kansere karşı da koruyucu bir görev üstlenir. Düzenli beslenen kişiler için doktorlar günde 3 ila 5 fincan çay tüketilmesini tavsiye etmektedir.

Dediğimiz gibi, çayı günün her öğününde tüketebilirsiniz fakat çay içerken illa ki herkes aperatif bir şeyler arayacaktır. O aperatif yiyeceklerden birkaçını sıralayacak olursak:

Kek

Üzümlü, çikolatalı, portakallı veya ıslak kek… Her çeşidini afiyetle tüketebileceğiniz çeşit çeşit kekleri rahatlıkla çayın yanında servis edebilirsiniz.

Börek

Türk mutfağında vazgeçilmez bir yere sahip olan çeşit çeşit börekleri de yine çayla beraber tüketebilirsiniz. Sigara böreği, su böreği, kıymalı veya sebzeli, damak zevkinize uygun her böreği çayın yanında afiyetle yiyebilirsiniz.

Bisküvi

Yediden yetmişe her insan çayın yanında bisküviyi çaya bandırıp yemeye bayılır. Çay ve bisküvi gelmiş geçmiş en tamamlayıcı, en lezzetli ikili olabilir.

Poğaça

Zeytinlisi, peynirlisi, haşhaşlısıyla bin bir çeşide sahip olan poğaça hem hafif hem de tamamlayıcı bir lezzet olarak çayın yanında bulunması gereken bir yiyecektir.

Simit

Sabah kalktınız, çayınızı demlediniz ve sofranızda simit mi var? O zaman sizler çoktan mutluluğun resmiyle baş başa kalmışsınız. Çayın yanında tüketilen simit, sizlere lezzetli dakikalar yaşatmaya adaydır. Afiyetle yiyebilirsiniz.

See also  2 kişilik kolay krep tarifi