Böreğin Yanında Ne İyi Gider?

bc3b6rec49fin-yanc4b1nda-ne-iyi-gider-farklitarif-com-4184266
Su böreği, sigara böreği, kıymalı, patatesli, sebzeli ve daha birçok çeşidi bulunan börekler günün her öğününde afiyetle tüketilebilir. Yapımı zahmetli fakat lezzeti tartışmasız olan börekler Türk mutfağında yerini her daim korumuştur. Özellikle kahvaltılara ayrı bir tat veren böreği öğle arasında, akşam yemeğinde, kısacası günün her saatinde aperatif olarak da ana yemek olarak da tüketebilirsiniz.

Damak zevkinize göre çeşit çeşit börekleri sofralarınıza tat katmak amacıyla yapabilirsiniz.Böreğin yanında elbette tamamlayıcı lezzetler de bulunmalıdır. Bunlara örnek verecek olursak:

Çay

Neredeyse milli içeceğimiz haline gelen çay elbette her şeyin yanında tüketilebilir ama söz konusu börek olunca çay olmazsa olmazlardandır. Bir bardak çay ve yanında börek size her öğünde lezzetli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır.

Cacık ya da Ayran

İster cacık ister ayran hiç fark etmez, börekle muhteşem bir uyum içerisinde olan bu iki lezzetten dilediğinizi böreğinizin yanında servis edebilirsiniz.

Kısır

Böreğin yanında kısır da yine rahatlıkla servis edilebilir. Yapımı kolay ve besin kaynağı olan kısır, böreklerinizin yanında tamamlayıcı bir lezzet olarak yerini alacaktır.

Salata

Salatanın her çeşidi hemen hemen her yemeğin yanında yenilebilir fakat söz konusu börek olunca yeşillik ve domates ile zenginleştirilmiş bir salataya sanırım kimse hayır diyemez.

Turşu

Salata turşusu, havuç turşusu, domates turşusu hiç fark etmez. Muhteşem bir besin kaynağı olan turşu da yine böreğin yanında afiyetle tüketilebilir.

See also  Her Yemeğin Yanına Yakışan Çoban Salatası Tarifi