Ciğer Sotenin Yanında Ne Yapılır

cic49fer-sote-9047097
Ciğer sote lezzetinden ödün vermeden geçmişten günümüze sofralarımızda yerini almaktadır. Çok lezzetli bir yemek olan ciğer soteyi yaparken dana ciğeri kullanmanızı tavsiye ederiz. Afiyetle yiyebileceğiniz bir yemek olan ciğer sotenin yanında yapacağınız bazı yemekler ile akşam yemeğinin lezzetini katlayabilirsiniz.

Ciğer sotenin yanında yenebilecek bazı yemekler aşağıdaki gibidir.

Piyaz

Birçok yemeğin yanında güzel bir şekilde yenilen piyaz, ciğer sotenin yanında da yer aldığında damağınızda güzel bir tat bırakacaktır.

Pilav

Bulgur, pirinç, şehriyeli, arpacık veya nohutlu hiç fark etmez. Pilav hemen hemen her yemeğin yanında doyurucu bir lezzet olarak yer alır. Pilav ciğer sotenin yanında da en iyi giden yemek olarak sofranızda yerini alacaktır.

Salata

Mevsimine göre seçeceğiniz malzemeler ile yapılan salata veya bol zeytinyağı ve sumak ekleyerek yapacağınız soğan salatası ciğer sote ile güzel bir ikili olacaktır.

Cacık

Sofralarımızda sık sık yer verdiğimiz, çoğu yemeğin yanından eksik edemeyeceğimiz bir tat olarak cacığı ciğer sotenin yanında da rahatlıkla tercih edebiliriz. Eğer soframızda ciğer sote varsa cacık o yemeğin olmazsa olmazıdır. Dereotu, nane, maydanoz gibi yeşilliklerle süsleyebilirsiniz.

Şalgam

Hemen hemen her yemeği yerken yanında bir içecek ararız. Ayran, gazlı içecekler de tercih edilebilir fakat şalgamın yeri her zaman başkadır. Ciğer sotenin yanında da güzel bir içecek olarak tercih edilebilir.

See also  Yapılışı Kolay Lezzeti Olay : Çoban Salatası Tarifi