Ispanak Kavurmasının Yanına Ne gider?

ispanak-kavurmasinin-yanina-ne-gider-3 Genel

c4b1spanak-kavurmasc4b1-farklitarif-com-6738870
Ispanak kavurması, yumurtalı ya da yumurtasız yapılabilir. Bu lezzet meze olarak da kullanılır, ziyafetlerde iştah açıcı olara da düşünülebilir. Ispanak demir yönünden en zengin sebzelerden biridir. Lakin yıkanma sorunu yüzünden çok fazla da yenilememektedir.

Ispanak aslında daha sağlıklı olarak sadece 10 dakika pişirilip öyle tüketilmesi gereken bir sebzedir. Fakat kavurmada bu süre yükselmektedir.

Lezzet odaklı ıspanakların kavrulmasında bir sorun yoktur. Fakat bunu alışkanlık haline getirmek iyi değildir. Bir diğer konu da ıspanağın ısıtılmaması gerektiğidir.

Isınan ıspanakta kötü etkileşimler oluşmaktadır. Bu bünye adına zararlar anlamına gelmektedir. Ispanak Kavurması bir ara lezzettir. Bundan dolayı baştan başlayarak bir menü oluşturmakta fayda var.

Ispanak pişmeden anlık bir sıcak suya sokup çıkarma işlemi de tavsiye edilmektedir. Bu sayede kendine has bir madde, insan vücuduna girmemiş olmaktadır. Ispanak Kavurmasıyla neler yenir? Aşağıda buna yanıtlar bulunmaktadır.

Mısır Unu Çorbası

Bu çorbada yoğun kıvam önemlidir fakat çorbanın durunca da biraz daha koyulaşacağı hesaba katılmalıdır.

Karnabahar haşlama

Bu lezzet kesinlikle sarımsaklı yoğurt ister. Misafirler uygunda geri kalan her şey de uygundur.

Zeytinyağlı Pırasa

İşte zeytinyağlı en güzel lezzetlerden biri.  Bu menüde çok yakışarak yerini almış durumda.

Dana Madalyon

Çok şık, zarif, leziz bir ana yemek için başka bir tercih yok gibi. Bu özel yemeğe ıspanak kavurması gerçekten her zaman çok yakışır.

Patates Püresi

Dana Madalyonun süslenmesi önemlidir. Servis tabağına patates püresi koymak çok iyi ve şık bir fikirdir.

Orman meyveli pasta dilimi

Pasta yemek her zaman içimizdeki çocuğa dokunmak gibidir. Orman Meyveli bir dilim pasta, ziyafeti çok daha taçlandırmış olacaktır.

Ispanak kavurmasında soğanların hafif karamelice edilmesi ve pişmiş olan ıspanağın içine ilave edilmesi, lezzette ciddi bir artışa sebep olabilmektedir. Ayrıca ıspanağın içine yumurta koyup karıştırmak yerine, ıspanağa yumurta kırılıp fırına vermek daha lezzetli bir sonuç için tavsiye edilmektedir.

See also  Kavurma ile Ne Yapılır
Rate article
Resimli farklı yemek tarifleri