Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

ispanak-kavurmasc4b1-3149122
Ispanak kavurması genel olarak üzerine yumurta kırılarak servis edilir. Önceden doğranmış ve kavrulmuş olan ıspanağın üzerine kırılan yumurtalar karıştırılmadan beyazı tam olarak pişene kadar ateşte tutulur. Yumurta sarısının hafif sulu kalması ve bu bölümün acı biber ile süslenmesi iştahların açılmasını sağlayacaktır. Önceden kavrulacak olan ıspanak suyu çekilene kadar kavrularak hazırlanabilir.

Ispanak kavurmasının yanına piyaz şeklinde doğranmış ve tuz ile ovulmuş soğan salatası yapılabilir. Salata ince kıyılmış maydanoz ve sumak ile de çeşitlendirilebilir.

Ispanak kavurması yemeğinin öncesinde mercimek çorbası veya şehriye çorbası çok güzel olur

Sunum esnasında ıspanak kavurmasının yanına yoğurt koyulması da adettendir. Sıcak ve taze ekmek ile son derece özel bir tada sahip olan yumurtalı ıspanak kavurması ile karnınızı sağlıklı bir şekilde doyurabilirsiniz.

Her öğün rahatlıkla hazırlanabilecek olan kavurma, öğlen yemekleri için de ideal bir seçenek oluşturabilir. Yaratıcı sunumlardan hoşlananlar tost ekmekleri ya da evde kalmış pidelerin üzerine paylaştırdıkları ıspanak kavurmanın üzerine yumurtayı kırarak fırına verebilirler.

Çırpılmış süzme yoğurt eklenerek servis edilecek olan bu yemek sunumu ile gözleri ve tadı ile de mideleri fethedecektir.

Her zaman alışılan tarifleri farklı şekillerde sunarak hem sevdiklerinizi hem de misafirlerinizi memnun edebilirsiniz. Eksiksiz bir şekilde sunulacak sofralar ayran ve turşu ile de çeşitlendirilebilir.

Sağlık açısından son derece önemli olan ıspanak yumurta ile zengin bir ana yemek menüsü oluşturabilir. Afiyet olsun.

See also  Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır