Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

c4b1spanak-farklitarif-com-8422475
Kıymalı ıspanak yemeği ile gidecek olan tarifler arasında patates püresi ve fırında makarna sayılabilir. Ağızda değişik bir tat bırakan ıspanağın yanında servis edilecek yoğurt bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Zeytinyağlı olarak da pirinç ile pişirilen ıspanak kıymalı olarak sıcak bir ana yemek olarak da sunulabilir.

Patates püresi;iyice haşlanan 3 ya da 4 patates soyulduktan sonra güzel bir şekilde çatal yardımıyla ezilir. İçine yavaş bir şekilde ılık süt, kaşar rendesi ve tereyağı eklenerek hızlı ve kuvvetli bir şekilde çırpılır. Muskat ile tatlandırılacak olan patates püresi kıymalı ıspanak servisinin yanına konabilir. Servis esnasında porsiyon üstüne konacak yoğurt hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Fırın makarna;marketlerde özellikle bu isimle satılan makarna çeşidi alınarak tarifine uygun süre boyunca haşlanır ve ısıya dayanıklı bir kaba süzdürülerek alınır.

Makarnanın arasında konacak beyaz ya da kaşar peynirinden sonra kalan kısım eklenir ve fırına atılır. Üzerine kızarana kadar fırında kalan makarna dilimlenerek sıcak servis edilir.

Önce sıcak bir çorba ile başlayacağınız servisiniz ardından kıymalı ıspanak ve yanına hazırladığınız püre ve fırında makarna ile servis edilebilir. Yoğurt veya ayran ile sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Bu menüye eklenecek bir çoban salatası ise sağlıklı bir sofra kurulmasını destekleyecektir. Acı biber ve turşunun da eşlik edeceği sofra tam tahıllı ekmek ile tamamlanır. Afiyet olsun.

See also  İzmir Köfte Malzeme listesi Ve Tarifi