Dana Rostonun Yanına Ne Gider?

dana-rosto-farklitarif-com-6390735
Dana Rosto çok başarılı bir ana yemektir. Değerli misafirleriniz için hazırlayacağınız Dana Rosto, ziyafetinize şölen havası katacaktır. Gümüş bir tepside yine gümüş kesme ve servis aparatlarıyla, misafirlerinize zengin bir şov hazırlayabilirsiniz. Dana Rosto için Teriyaki Sos, Patates Püresi ve Kırmızı toz biberle kavrulmuş soğan çok enfes bir sos elde etmenizi sağlayacaktır. Dana Rostonuza taze kekik de çok yakışacaktır.

Bunun için hem pişirmede hem de serviste taze kekik kullanmanız çok yerinde bir seçim olacaktır. Dana Rosto ile hangi lezzetler iyi gider sorusuna aşağıda yanıt bulmaya çalışalım.

Sarımsak Çorbası

Sadece sarımsak, mantar ve kremaya ihtiyacınız olacak. Sonrasında sizin de muhteşem bir çorbanız olacak. Ve bu çorba Rostonuz için mükemmel bir ön hazırlık sağlayacak.

Patlıcan Musakka

Dana Rostolu bir ziyafet için uygun bir zeytinyağlı olabilir.

Sarımsaklı, Yoğurtlu, Dereotlu Kuskus

En iyi soğuk servis lezzetlerdendir. Masaya kattığı dekoratif görüntüsü adına da çok kullanılmaktadır.

Pirinç Pilavı

Dana Rostonun olmazsa olmazı olarak pilavda tercihe göre şehri bulunabilir. Kesinlikle beyaz pilav tercih edilmelidir.

Vişne Şerbeti

Dana Rostolu bir akşam yemeği için kristal kadehlerinizi ev yapımı vişne şerbetiyle doldurabilirsiniz. Ev yapımı şerbetiniz içine mutlaka çubuk tarçın ve karanfil atmalısınız. Buzla servis edilmesi gereken şerbet gece boyunca tüm lezzetlere başka bir anlam ve tat katacaktır.

Krem Karamel

Yanmış şeker kokusuyla misafirlerinizin aklını başından alacak bu tatlı, ziyafetinizin son noktası olmak için çok ideal. Taze nane ve frambuaz dekoruyla sunumu daha da eşsizdir. Denemelisiniz.