Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider?

kabak-mc3bccveri-farklitarif-com-2511004
Kabak mücveri her şekilde kullanılabilir bir zeytinyağlı ya da aperatif olarak kullanılabilir bir lezzettir. Bundan dolayı da hem kallavi bir ziyafette zeytinyağlı olarak hem de çay saatleri için tercih edilebilecek bir alternatiftir. Kabak mücverinde sunumu için sarımsaklı yoğurt kullanılır. Bu ikisi olmazsa, kabak mücveri de kabak mücveri olmaz.

Sunumda yoğurt mücverin üzerine de dökülebilir, ayrı ayrı mücverlerin üzerleri yoğurtla da süslenebilir ya da mücverler ve yoğurt ayrı düşünülebilir. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Çok şık bir akşam yemeği menüsü oluşturursak, kabak mücveriyle neler hazırlanabilir bir bakalım.

Domates Çorbası

Üzerine kızartılmış küp ekmekler ve kaşar peyniri rendesi ile. Bir de en üstüne taze nane yaprakları koyarsanız, daha da enfes olacaktır.

Deniz Börülcesi

Bu harika lezzet çok faydalıdır. Bunun için de her yemeğe yakışmaktadır.

Kırmızı Köz Biber

Çok kıvamında pişen biberlere bol olarak sirke ve limon kullanmak iyidir.

Dana Rosto

Güzel bir ziyafet vermeyi düşünüyorsanız ana yemek için Dana Rosto çok sık bir tercih olabilir. Masaya dilimlenmiş ve soslanmış olarak getirebilirsiniz. Her servis tabağına bir dilim rosto ve üzerine taze kekik kullanabilirsiniz. Tabakta patates püresi de mutlaka olmalı.

Pilav

İşte Rosto için vazgeçilmez lezzet, pilav. Şehriyesiz olarak servis edilmelidir.

Çilekli Sorbe

Bu menü daha çok bir yaz menüsü. Çünkü kabak bir yaz sebzesi. Bu yüzden bir yaz meyveleriyle sorbe bu menüde çok şık ve de leziz olur. Çilekli sorbenizi bol miktarda çikolata sosu ile servis edebilirsiniz.

See also  Poğaça Kaç Dakikada Pişer