Fırında Tavuğun Yanında Ne Yenir?

fc4b1rc4b1nda-tavuk-farklitarif-com-1264662
Protein deposu, enfes bir lezzet olan tavuk, fırına girdiği zaman bambaşka bir lezzete bürünür. Dilerseniz bütün bir şekilde, dilerseniz parçalayarak fırınlayabilirsiniz. Yanına koyacağınız patates ve soğanlarla harika bir yemek olacaktır. Üzerini yoğurt, zeytinyağı, salça, karabiber, pul biber gibi malzemelerle soslayınca çok daha lezzetli bir hal alır. Fırında tavuk yapınca, yanında yapabileceğiniz bazı tamamlayıcı yemekler vardır. Aşağıdaki yemekler bunlara örnektir.

Patates püresi

Patateslerin ezilerek püre haline getirilmesiyle oluşan lezzet çoğu tavuk yemeğinin yanında olduğu gibi fırında tavuğun yanında da aperatif bir yemek olarak yer alır.

Makarna

Damak zevkinize göre soslu, peynirli, yoğurtlu, salçalı veya sade olarak yapabileceğiniz makarna fırında tavuğun yanında da güzel bir yemek tercihi olacaktır.

Çorba

Yayla, domates, ezogelin veya mercimek, hangisi damak zevkinize uyuyorsa onu fırında tavuktan önce tercih edebilirsiniz. İçinizi ısıtacak, sıcacık bir çorba fırında tavuktan önce de iyi gidecektir.

Pilav

Çeşit çeşit pilavların arasından damak tadınıza en uygun olanı fırında tavuğun yanında yapabilirsiniz. Fırında tavuğun yanında tartışmasız en güzel giden yemek pilavdır. Hem doyurucu hem lezzetli bir seçenek olan pilavı fırında tavuğun yanında kesinlikle tercih etmelisiniz.

Salata

Domates, yeşillik, salatalık gibi malzemelerin kullanılarak yapıldığı salata fırında tavuğun yanında yiyebileceğiniz güzel bir seçenek olacaktır. Bol zeytinyağı da eklediğiniz zaman salatanın lezzetini artıracaksınız.

See also  Fırında Lezzetli Levrek Tarifi