Sebzeli Tavuğun Yanında Ne Yapılır?

sebzeli-tavuk-farklitarif-com-9664593
Dilediğiniz sebzeyle yapabileceğiniz sebzeli tavuk, tavuk yemeklerinin en lezzetlilerindendir. Havuç, biber, patates gibi sebzelerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Lezzetinden hiçbir şekilde ödün vermeyen sebzeli tavuk yanında yapılan yemeklerle lezzetini katlamaktadır.

Hemen hemen her yemeğin yanında afiyetle yiyebileceğiniz sebzeli tavuk, tam bir protein deposudur. Diğer besinler tarafından da içindeki sebzeler sayesinde zenginleşen bu yemeğe sofralarınızda sık sık yer vermeniz tavsiye edilir.

Pilav

Pilav, birçok yemeğin yanında yer verebileceğiniz bir lezzettir. İster şehriyeli ister arpacıklı damak tadınıza göre yapacağınız pilav sebzeli tavuğun yanında da tamamlayıcı bir lezzet olacaktır.

Çorba

Çoğu zaman mercimek, yayla, ezogelin çorbası olarak sofralarımızda yer alır. Fakat siz istediğiniz çorbayı damak zevkinize göre sebzeli tavuğun yanında tercih edebilirsiniz.

Makarna

Dilerseniz soslu dilerseniz fırında, yoğurtlu veya sade şekilde sebzeli tavuğun yanında yer vereceğiniz makarna, harika bir akşam yemeği deneyimi yaşatacaktır. Hem doyurucu hem de uyumlu bir seçenek olan makarnayı sebzeli tavuğun yanında afiyetle yiyebilirsiniz.

Salata

Yeşilliklerle beraber güzelce süsleyeceğiniz mevsim salatası ya da bol sumaklı veya zeytinyağlı yapabileceğiniz soğan salatasını sebzeli tavuğun yanında yapabilirsiniz. Sebzeli tavukla birlikte güzel bir seçim olacaktır.

Turşu

Çeşitli sebzelerin kullanılarak yapıldığı turşu akşam yemeklerin vazgeçilmezidir. Sebzeli tavuk, turşuyla birlikte güzel bir hal alacaktır. Sofralarınızı süsleyebileceğiniz turşuyu sebzeli tavuğun yanından eksik etmemenizi öneriyoruz.

See also  Lezzetli Kanat Izgara Sosu Nasıl Yapılır? Tarifi