Kremalı Tavuğun Yanında Ne Gider

kremalc4b1-tavuk-farklitarif-com-4658173
Çeşitli baharatlarla zenginleştirebileceğiniz, tavuğun en lezzetli hallerinden birisi olan kremalı tavuk, yemeyenin çok şey kaybettiği yiyenin ise bir daha vazgeçemediği bir yemektir. Kendisi başlı başına protein deposu olan tavuk, kremalı bir şekilde yapıldığında hem lezzetine lezzet katmakta hem de besin değerlerini artırarak vücudunuza daha fazla yarar sağlamaktadır.

Kremalı tavuğun yanında tercih edeceğiniz diğer yemeklerle birlikte harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bu yemeklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Rus Salatası

Patates, turşu, bezelye, havuç gibi çeşitli malzemelerin karıştırılarak bir araya getirilmesiyle oluşan lezzetli meze, kremalı tavuğun yanında daha güzel bir hal alacaktır.

Patates Püresi

Patates püresini belki çoğu yemeğin yanında tercih etmeyiz ama kremalı tavuk söz konusu olunca patates püresi vazgeçilmez bir aperatif olarak sofralarımızda yerini bulacaktır.

Turşu

Gerek havuç turşusu olsun, gerekse salatalık turşusu olsun, geçmişten günümüze turşu değişik şekillerde sofralarımızda yer almıştır. Kremalı tavukla beraber aynı sofrada olduğunda, kremalı tavuğun lezzeti bir kat daha artacaktır.

Pilav

Şehriyeli, nohutlu ya da bulgur pilavı olarak çeşitli şekillerde soframızda bulunan pilav kremalı tavukla yendiğinde yemeğiniz daha doyurucu bir hal almaktadır.

Çorba

Sıcacık, içinizi ısıtacak bir çorba ve güzelce hazırlanmış kremalı tavuk akşam yemeğinizin kusursuz olması için tercih edilebilir. Kremalı tavuktan önce içilecek olan çorba yemeğinizi daha güzel bir hale getirecektir.

See also  Izgara Köfte Malzemeleri Nelerdir? Ve Tabii ki Tarifi