Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır?

kc4b1ymalc4b1-patates-yemec49fi-farklitarif-com-2685822
Kıymalı patates yemeği hem pratik hem de çok lezzetli bir yemektir. Patatesler herkese göre değişik formlarda kesilebilir. Burada kıymanın bilinçli olarak topaklandırılması, yemeğe ayrı bir lezzet katacaktır. Yemekte kuzu kıymasının kullanılması da keza yemeğin daha yoğun bir hoş koku kazanması için tavsiye edilir. Kıymalı patates yemeğine kekik çok yakışıyor.

Bol domates soslu bu yemeği servis ederken sıcak olmasına ayrı bir özen gösterilmelidir. Ayrıca tabak servisinde fırında kurutulmuş domateslerin bulunması, görsel anlamda çok büyük zenginlik yaratacaktır. Kıymalı patates yemeği için başlangıç çorba ile yapılmalıdır.

Kuşkonmaz Çorbası

Bu çorba sofranıza çok ilginç bir lezzet sunacaktır. Üstelik kuşkonmazın faydaları da saymakla bitmez. Önden alınan çorba her zaman bağırsakları yumuşatacak, sindirim için çok sağlıklı bir ortam oluşturacaktır.

Çorba için Domates Çorbası da iyi bir seçim olabilir.

Milföy İçinde Bezelye Aşkı

Milföyden yapılan, içi bezelye ve kaşarpeynirli, görselliği çok güçlü ve lezzeti çok eşsiz bir börek yapmak istiyorsanız, bu aşka siz de inanın ve yaşayın.

Ispanak Dolgulu Ravioli

İşte yemeğinize eşsiz bir lezzet için basit bir çözüm. Serviste raviolilerinizin üzerine parmesan serpebilirsiniz.

Şakşuka

Patlıcanlı zeytinyağlılar her zaman çok iştah açıcı olur. Masanızda bol domates soslu şakşukanız, çok sıcak bir sunum sağlayacaktır.

Mücver

Bol sarımsaklı yoğurtlu mücver bu menüde çok leziz bir fark yaratacaktır.

İrmik Helvası

İrmik helvası dondurmayla da sunulabilir. Ballı tabak dekorlarında fıstık zerreleri de bulunabilir.

See also  Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem?