Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir

mantar-sote-farklitarif-com-2072391
Mantar sote et yemeklerinin yanında servis edilebilir. Zeytinyağlı veya sıcak olarak hazırlanacak mantarın içinde bol soğan bulunması yemeğe lezzet katacak önemli bir ayrıntıdır. Kalın ve güzel pişmiş bir kremalı biftek ya da antrkot yanına patates püresi ile eşlik edecek mantar sote tabakta hoş ve zengin bir görünüm sağlayacaktır.

Kremalı biftek;için et seçiminizi zevkinize uygun olarak hazırlatabilirsiniz. İnce şeritler halinde kesilmiş ya da kalın ve büyük bırakılmış bir parça et tercihe göre tereyağında önlü arkalı ve harlı ateşte pişirilir. Önceden hazırlanmış mantar sote ilavesi ile birlikte tabağa alınır.

Kalın ve büyük bir parça et istiyorsanız ocakta yarım pişirme gerçekleştirdikten sonra eti ısıya dayanıklı bir kaba alarak üzerine mantarı paylaştırabilir ve kaşar rendesi serperek fırına verebilirsiniz. En az 20 dakika daha pişecek olan et yine püre ya da patates kızartması ile servis edilebilir. Her zaman yaptığınız ve başarılı olduğunuz yemekleri farklı şekillerde hazırlayarak ilgi çekebilirsiniz.

Hazırlanan bir mantar sote krep hamurunun içine konabileceği gibi, çay saatleri için hazırlanmış tepsi böreğinin yanına ya da içine de ilave edilebilir. Tavuk ve hindi yanına eklenecek mantar sote de üzerine gezdirilecek soya sosu ile farklı bir tada kavuşacaktır. Köftelerinizi çanak şeklinde hazırlayarak içine mantar sote ilave edebilir ve fırına verebilirsiniz. Afiyet olsun.

See also  Yiyecekleri Kalori Miktarı