Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır?

mantar-sotenin-yanc4b1na-ne-gider-farklitarif-com-8920508
Mantar sote ana yemekten çok garnitür ya da destekleyici bir lezzet olarak düşünülebilir. Et yemeyen misafirler söz konusu ise de ana yemek olarak da elbette düşünülebilir. Mantar soteye et bu duruma göre ilave edilir ya da edilmez.

Etli mantar sote yine ana yemek olarak düşünülebilir ama burada etin formu önemli olacaktır. Ana yemek için et kullanıldığında, kuzu eti uygun olacaktır.

Jülyen kesilmiş etlerle mantar sotenin karışımından ortaya harika bir ana yemek çıkarılabilir. Masaya servis gelmeden önce servis tabağına konulan et ve mantar sote üzerine kaşar peyniri dökülebilir ve fırınlanıp kaşarların kızarmaları sağlanabilir.

Böyle bir tabağa brokoli ve chery domatesler de eşlik etmelidir. Renkli bir bahçe gibi tabaklar misafirlerinizi büyüleyecektir. Bu harika yemeğin yanında ne gider? Aşağıda bunu açıklayalım.

Kestaneli Nohutlu Çorba

Bu çorba çok ayrıcalıklı bir tada sahiptir. Nohutlar 1 gece önceden ıslatılmalı, ertesi gün kaynatılmalı ve köpükleri alınmalı İçine kestane de atılmalı. Ve en son da blenderden geçirilip servise sunulalı. Çok farklı bir çorbayla şaşırtıcı bir açılış yapabilirsiniz.

Köz Kırmızı Biber Çorbası

Közlenmiş biberden yapılan çorbalar da çok leziz olmaktadır. Mantar sote öncesi içilecekse bu daha da önemlidir. Köz Kırmızı Biber Çorbası, Mantar Soteye çok yakışmaktadır.

Enginar Dolması

Enginar dolması ana yemeğe destek vermek için gelmiş gibi. Çok leziz ve çok renkli. Bezelyeler yemyeşil ve havuçlar turuncu. Manzara harika.

Paçanga Böreği

Paçanga böreğinin makbulü pastırmadır. Lakin pastırma yemeyenler için de sucuk koyulabilir. Misafirlere bu konuları danışmak gerekmektedir. Böreğin buna göre yapılması daha iyidir.

Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı da Mantar Soteye çok yakışır.

Tavuk Göğsü

İşte burada farklı bir tatlı var. Mantar Soteli bir yemeğin son lezzeti ve akış için mükemmel bir tercih olarak görülebilir.

See also  Kolay ve pratik kereviz yemeği tarifi