Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır?

mercimek-c3a7orbasc4b1-farklitarif-com-2464983
Çorba denince en sevilen ve ilk olarak akıllara gelen mercimek çorbası tüm yemeklerle afiyetle tüketilebilir. İçinizi yumuşatacak olan mercimek çorbasına dilerseniz limon da sıkabilirsiniz. Her türlü damaklarınızda harika bir lezzet bırakacak olan mercimek çorbasına dilediğiniz şekilde sofralarınızda yer verebilirsiniz. Peki, mercimek çorbasıyla birlikte ne yenir? Gelin birkaç örnekle sofralarınızı şekillendirmeye çalışalım.

Pilav

Dilerseniz pirinç pilavı yapın dilerseniz şehriye pilavı… Mercimek çorbasının yanında ikisi de muhteşem bir uyum sağlayacaktır. Mercimek çorbası zaten tek başına aşırı lezzetli bir çorbadır, yanında pilav da olduğu zaman işte sizlere harika bir akşam yemeği… Afiyetle yiyebilirsiniz.

Kızartma

Patates kızartması olsun, biber kızartması olsun kızartmaların her çeşidi mercimek çorbasıyla güzel bir uyum içerisinde olacaktır. Mercimek çorbasından sonra tüketeceğiniz kızartmalar damaklarınızda güzel bir lezzet bırakacaktır.

Dolma

Dolmaların en bilineni biber dolması, mercimek çorbasıyla beraber tüketildiğinde lezzetine lezzet katmaktadır. Gerek doyuruculuğu gerekse lezzeti bakımından biber dolması, mercimek çorbasından sonra güzel bir tercih olacaktır. Dilerseniz biber dolmasının yanı sıra kabak dolması, patlıcan dolması gibi çeşitli sebzelerden oluşan dolmaları da tercih edebilirsiniz.

Makarna

Belki de mutfakların en pratik yemeğidir makarna. Bu yüzden sıkça tercih edilir. Mercimek çorbasının olduğu sofrada makarnanın da bulunmasını tavsiye ediyoruz. Hem doyurucu hem de lezzetli bir akşam yemeği olacaktır.

Turşu

Çok lezzetli ve faydalı olan turşu her çorbaya enfes bir şekilde eşlik edebilir. Sanırım en çok yakıştığı çorba da mercimek çorbası olsa gerek. Mercimek çorbasının yanında tercih edeceğiniz turşudan sonra pişman kalmayacağınızı düşünüyoruz.