Çiğ Köftenin Yanında Ne İçilir

c3a7ic49fkc3b6fte-farklc4b1tarif-com-5821596
Son dönemde oldukça popüler olan çiğ köfte her yaştan insanın en sevdiği yemekler arasına girmiştir. Acılı veya acısız, etli ya da etsiz, damak zevkinize en uygun olan çiğköfteyi günün her saati tercih edebilirsiniz. Çiğ köfte elbette tek başına yendiğinde midenizi oldukça rahatsız edecektir.

Her yemekte olduğu gibi bir içeceğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Çiğ köftenin yanında ne içilir sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Hepinize afiyet olsun

Ayran

Özellikle yaz günlerinin vazgeçilmezi olan tuzlu bir ayran çiğ köftenin yanında da içildiğinde çiğ köfte damaklarınızda daha güzel bir tat bırakacaktır. Hem faydalı hem lezzetli olan ayranı dilerseniz dereotu, salatalık veya çeşitli yeşilliklerle süsleyip lezzetini artırabilirsiniz.

Şalgam

Vitamin deposu, lezzetli bir içecek olan şalgam, yemekte çiğ köfte varsa ve içecek bir şeyler arıyorsanız, muhakkak tercih etmeniz gereken bir içecektir. Çiğ köftenizin acı durumuna göre şalgamı da acılı veya acısız bir şekilde afiyetle içebilirsiniz.

Gazlı İçecekler

Çiğ köfte ile beraber tıpkı ayran ve şalgam gibi içilebilecek en ideal içecek gazlı içeceklerdir. Kola, sade veya aromalı gazoz gazlı içeceklere örnektir. Çiğ köfte ile beraber içildiğinde hazmı kolaylaştırır, midenizi rahatlatır.

Meyve Suyu

Çiğ köftenin yanında alternatif bir içecek olan meyve suyu da çiğ köfteye güzel eşlik edecektir.

Rakı

Tercihinize göre çiğ köfteye en güzel eşlik edebilecek olan içeceklerden birisi de rakıdır.

See also  Köftenin Yanında Ne Gider?