Çiğ Köftenin Yanına Ne Yapılır

c3a7ic49f-kc3b6fte-farklitarif-com-1872548
Özellikle son zamanlarda çok meşhur olan çiğ köfte, enfes lezzetiyle günün her saatinde düşlerimizi süsleyen bir yemektir. İster etli, ister etsiz, damak zevkinize en uygun olan şekilde yapabilirsiniz. Dışarıda hemen hemen her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz çiğ köfteyi evinizde de yoğurabilirsiniz.

Evde yoğurmanız zahmetli olsa da dışarıdan alacağınız ürünlere göre daha sağlıklı olacağını hatırlatmak isteriz. Çiğ köftenin yanında yapabileceğiniz yemeklerle sofranızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu yemeklere örnek verecek olursak:

Poğaça

Peynirlisi zeytinlisi sadesiyle herkesin oldukça sevdiği poğaça başlı başına da doyurucu bir lezzet olmasına rağmen çiğ köftenin yanında daha iyi bir hal alır.

Turşu

Çiğ köftenin yanında lezzetini ikiye katlayacak bir aperatif olarak turşuyu tercih edebilirsiniz. Salata, kelem veya havuç, her türlü turşu çiğ köfteye layıkıyla eşlik edecektir.

Ayran

Çiğ köftenizi daha güzel hale getirecek olan bir diğer içecek ayran olmuştur. Çiğ köfteyle ayran güzel bir ikili olacaktır. Çiğ köftenin olduğu bir sofrada ayran olmazsa o sofra her zaman için eksik kalacaktır.

Şalgam

Şalgam da ayran gibi, damak zevkinize göre, çiğ köftenin yanında tercih edebileceğiniz en ideal içeceklerden biridir. Acılı veya acısız, nasıl seviyorsanız çiğ köftenin yanında içebilirsiniz.

Salata

Çiğ köftenin yanında alternatif olarak yenilebilen domatesli ve bol yeşillikli bir salata damağınızda güzel bir tat bırakacaktır.

Nar Ekşisi

Nar ekşisi çiğ köfteye en çok yakışan sostur. Muhakkak tercih etmelisiniz.

See also  Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider